Címke: „szemle 37”

Találatok száma: 123

magazin

Cérnaszálon

Litauszki János dokumentumfilmje a Magyarországon dolgozó vendégmunkáskok sorsát mutatja be öt kárpátaljai asszony történetén keresztül. Az…

tovább

magazin

A Dunatáj Alapítvány dokumentumfilmjei

Azt hiszem, a tavalyi Filmszemlén eredményesen szerepeltünk: a versenybe jutott nyolc filmünk hét díjat is elhozott. Jó érzés volt, hogy  „Na,…

tovább

magazin

Csoportterápia

„A zsűri nincs könnyű helyzetben” – mondhatnám, ha mondani akarnám, vagy ha nem félnék attól, hogy nagyon „retró” ezt a ma már klasszikusnak tűnő…

tovább

magazin

Szomszédok voltak

Gettó, téglagyár, vasútállomás, tömegsír -  ezúttal a magyarországi zsidók szomszédai emlékeznek. Mit tettek és mit tehettek volna? Mit láttak…

tovább

magazin

”Drágim”

„Ha a templom ledül, akkor összedűl a világ má’ akkor, vagy mi lesz velünk? Hát csak nem tösz az Isten csodát má’ ránk?!” A lassacskán…

tovább

magazin

A közvetítő

A lírai dokumentumfilm a több mint ezer éves Pannonhalmi Bencés Főapátság egyedülálló, a világot egységben látó, a személyiség kibontakozását…

tovább

magazin

Az építészet Bartókja – Medgyaszay István

„A népek világküzdelmében csak erős és eleven kultúrával tarthatjuk felszínen magunkat. Ebben érintkezik a nemzeti cél a magasabb örök-emberi…

tovább

magazin

Gyapjaspille – Hernyók a Pokolból

2004 tavaszán a következő sokkoló hírek jelentek meg egyes magyarországi hírlapokban: „Erdők pusztulhatnak ki a gyapjaspille miatt a…

tovább

magazin

A XX. század tanúja Búza Barna

Egy megtervezett sorozat második tagja a film, amely sorozatnak az a célja, hogy olyan idős művészeket örökítsünk meg az utókor számára, akik…

tovább

magazin

Aki önmaga legnagyobb ellenfele volt

„Iharos (Izrael) Sándor a világ legjobb sportolója 1955”. Izrael Sándor, egy zárkózott, apa nélkül felnőtt, proli fiú volt, akiből huszonéves…

tovább

Lefkovicsék gyászolnak

Breier Ádám első nagyjátékfilmje egyszerre nevetett és ríkat meg, miközben egy sokak számára ismeretlen világba kalauzol el. Ha csak egy kellemes vasárnap délutáni családi dramedy lenne, akkor is szeretnénk, de a Lefkovicsék gyászolnak ennél sokkal többet ad és fontos űrt tölt be a magyar filmek között.

Filmhu podcast #87: Szabó Kimmel Tamás

Filmhu podcast #86: Breier Ádám

Három pasi és a nagy córesz – végre láthatóvá válik a 21. századi magyar zsidó sors

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
hirdetés