magazin
Nem kényszer a disznótor, de ha jól csinálják, díjat lehet kapni érte. Az Ormánsági Fürge Banda diadalútja egy Vajszó nevű falucskából a nemzetközi…
továbbmagazin
A Mélyen őrzött titkok rendezője, Böszörményi Zsuzsa és a finn Kai Salminen dokumentumfilmjében a szemünk előtt elevenedik meg egy tragikomikus, kis…
továbbmagazin
A dokfilmet a játékfilmmel vegyítő Bahrtalo!, a filmnyelvet újradefiniáló Tejút, és a közönségfilm esztétikáját újragondoló Pánik - három különböző…
továbbmagazin
Idén már ötödik alkalommal rendezik meg a filmplakát-kiállítást a Magyar Filmszemle kísérőprogramjaként. A Magyar Filmplakát Kiállítás és Verseny…
továbbmagazin
Nem könnyű rálelni arra az igencsak keskenynek és ingatagnak tűnő hídra, mely a szerzői filmet a közönségfilmmel összeköti. A Kalandorokat nézve…
továbbmagazin
Végre megértettem a szagos mozi meghökkentő gondolatát: Bereczki Csaba Életek éneke című zenés filmje színes-szagos mozgókép anélkül, hogy…
továbbmagazin
Január 16-án délután csordultig megtelt a Rátkai Klub. Az újonnan alakult Magyar Forgatókönyvírók Egyesülete (MFE) nyílt fórumon vitatta meg a…
továbbmagazin
Fokozatosan erősödő gyártás, bővülő bérmunka-kapacitás jellemzi a magyar filmipar elmúlt évét. A kiadott filmtámogatási igazolások a 2006-os összeg…
továbbmagazin
Nyári szünet. A kisvárosi kamasz gyerekek a régi sportuszodában ütik el az időt. Rigó, a helyi úszóbajnok, a lányok kedvence és Gyuszi, aki…
továbbmagazin
Egy fiatal nő vallomást tesz a rendőrségen: „Nem akartam, hogy bántsa, nem akartam, hogy megölje. Mondtam otthon neki, hogy csináljon valamit, mert…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié