magazin
Egy velencei legenda szerint ha valaki titokban pénzt rejt el otthon a padló alatt, és sajnálatosan elhalálozik, a lelke addig nem talál majd…
továbbmagazin
A mindenes a Bocaccio: Dekameron 3. nap 1. novellájának adaptációja. A novella A néma kertész címen vált ismertté. Az eredeti történet főszereplője…
továbbmagazin
A film Cindy Sherman amerikai fotográfus Untitled Film Stills című képsorozatából fókuszál rá a 27. képre, ahol Cindy Sherman tébolyult külsővel…
továbbmagazin
3 kis epizód, három pillanatfelvétel, ahol a szerelem a főszereplő. Egy nehezebb sorsú házaspárt ismerünk meg elsőként, akik gondjaik közepette nem…
továbbmagazin
Tímár Péter legújabb zenés filmjével – melyben ezúttal nem saját ötletét valósította meg, hanem felkérésre dolgozott – 1997-es műve, a Csinibaba…
továbbmagazin
Gyakran éri az a vád a mai dokumentumfilmeseket, hogy nem foglalkoznak aktuális témákkal, nem érintik az igazi, a társadalmat valóban érintő…
továbbmagazin
Az Off Hollywood nem a Fehér tenyér volumenében készült, hanem kisköltségvetésű, szerény kis darab. Hajdu Szabolcs nagyon aktuális, és mégis nagyon…
továbbmagazin
Mindkét film a szubkultúrából meríti témáját és karaktereit; ez általában kétesélyes vállalkozás: vagy kultfilm lesz, vagy megbukik.
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéA szüleim egyszer dugtak életükben. Ezért lettünk ikrek. Nem akarták kétszer csinálni.
Isabelle / Álmodozók