magazin
A badacsonyi lejtőkön vigadnak a Liliomfi hősei és az Együtt kezdtük násznépe. A Balaton már 120 éve mozgatja a filmesek fantáziáját, hiszen nem…
továbbmagazin
Összesűrűsödtek a kerek évfordulók Török Ferenc életében: április 23-án volt 50 éves, illetve 20 éve mutatták be a Moszkva teret. Mindez kiváló…
továbbpodcast
És most kipróbálunk valami egészen újat: a hírek, riportok és kritikák írása mellett belekóstolunk egy sokkal közvetlenebb műfajba, és ünnepélyesen…
továbbmagazin
A június végén megjelenő Illés tribute albumra a magyar könnyűzene jeles képviselői mellett a Zagar zenekar is készített egy átdolgozást. A Zagar…
továbbhír
A nemzetközi filmszakma által nagyrabecsült rotterdami filmfesztivált idén 34. alkalommal rendezik meg január 26. és február 6. között - adta hírül…
továbbhír
A Szezon 50 ezer néző fölött jár, Janisch Attila szemle-fődíjas filmjét 10 nap után Budapesten alig 500-an látták. Nyolc magyar film indult el az…
továbbhír
Megjelent Török Ferenc Szezon című filmjének írott változata, amelyet szeptember 23-án muatattak be a Rákóczi úti Fókusz Könyváruházban. A Szezon…
továbbhír
Országosan 32.448-an látták az Argót a bemutatást követő első héten, ebből 19.815 a budapesti adat, tehát a teljes nézettség több, mint egyharmadát…
továbbmagazin
Nagy Ervin – egyebek mellett Mundruczó Kornél Nincsen nekem vágyam semmi c. opuszában parádésan alakított „hímringyója”, Brúnó, és Bereményi Géza…
továbbhír
Bíztatóan indult Török Ferenc második nagyjátékfilmjének hazai forgalmazása. Az első heti több mint 20 ezer néző után reálisnak tűnik, hogy legalább…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié