hír
A közönség szavazatainak köszönhetően, egy Miamiban megrendezett zsidó filmfesztiválon nyerte el első díját Török Ferenc új filmje, az 1945. A film…
továbbhír
A Berlinale Panoráma programjában lesz Török Ferenc (Moszkva tér, Apacsok, Senki szigete) Filmalap támogatással készült 1945 című történelmi…
továbbmagazin
Iván nagyon okos fiú volt. Az Eötvös Gimibe járt, aztán jogot végzett és doktorált. Minden könyvet elolvasott, ami a kezébe akadt. Regényt, naplót,…
továbbmagazin
A hét végén az 1956-os forradalomra emlékezünk - ennek jegyében választottuk ketté a filmhu heti televíziós műsorajánlóját. Alábbi válogatásunk a…
továbbmagazin
A mozgóképfogyasztás elsődleges terepét még mindig az évszakhoz illő szabadtéri mozik jelentik, de időnként a dobozt is érdemes lesz kinyitni a…
továbbmagazin
Idén is lelkesen látogattuk a forgatásokat és tűkön ülve várjuk az eredményeket. Szokásunkhoz híven most is összegezzük, hogy mely filmek azok,…
továbbmagazin
Színes álmokból szőtt egy várost Török Ferenc, amely nyomokban emlékeztet ugyan Budapestre, de lehetne a világ bármely pontján. Egy olyan város,…
továbbmagazin
Szerda este a Magyar Filmhét keretein belül mutatták be Török Ferenc új filmjét, a Senki szigetét. Mi ott jártunk, a premier után pedig az…
továbbhír
Jövő szerdán, a Magyar Filmhéten mutatják be Török Ferenc legújabb nagyjátékfilmjét a Senki szigetét, október 16-tól, csütörtöktől pedig…
továbbhír
A Magyar Filmhét, az alkotói szabadság és a filmforgalmazás kérdései is szóba kerültek a budapesti Katona József Színházban Újra hasít a magyar…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié