hír
A Berlinale Panoráma programjában lesz Török Ferenc (Moszkva tér, Apacsok, Senki szigete) Filmalap támogatással készült 1945 című történelmi…
továbbmagazin
Iván nagyon okos fiú volt. Az Eötvös Gimibe járt, aztán jogot végzett és doktorált. Minden könyvet elolvasott, ami a kezébe akadt. Regényt, naplót,…
továbbmagazin
A hét végén az 1956-os forradalomra emlékezünk - ennek jegyében választottuk ketté a filmhu heti televíziós műsorajánlóját. Alábbi válogatásunk a…
továbbmagazin
A mozgóképfogyasztás elsődleges terepét még mindig az évszakhoz illő szabadtéri mozik jelentik, de időnként a dobozt is érdemes lesz kinyitni a…
továbbmagazin
Idén is lelkesen látogattuk a forgatásokat és tűkön ülve várjuk az eredményeket. Szokásunkhoz híven most is összegezzük, hogy mely filmek azok,…
továbbmagazin
Színes álmokból szőtt egy várost Török Ferenc, amely nyomokban emlékeztet ugyan Budapestre, de lehetne a világ bármely pontján. Egy olyan város,…
továbbmagazin
Szerda este a Magyar Filmhét keretein belül mutatták be Török Ferenc új filmjét, a Senki szigetét. Mi ott jártunk, a premier után pedig az…
továbbhír
Jövő szerdán, a Magyar Filmhéten mutatják be Török Ferenc legújabb nagyjátékfilmjét a Senki szigetét, október 16-tól, csütörtöktől pedig…
továbbhír
A Magyar Filmhét, az alkotói szabadság és a filmforgalmazás kérdései is szóba kerültek a budapesti Katona József Színházban Újra hasít a magyar…
továbbhír
Már kapható a legújabb, októberi Filmvilág, amelyben többek között olvashatunk interjút Pálfi Györggyel, Török Ferenccel és Somogyvári Gergővel,…
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié