magazin
Nagy Borbála első nagyjátékfilmje, A világ eredete egy progresszív, 1866-ban készült festmény, a francia Gustave Courbet alkotása után kapta a címét…
továbbhír
A napokban kezdődött és három országban – Magyarországon, Németországban és Franciaországban – összesen 30 napon át tart Nagy Borbála A világ…
továbbmagazin
Nyár elején, közvetlen állami támogatás nélkül forgatta le Goldberg Emília első nagyjátékfilmjét, ami az 1930-as évek hírhedt bérgyilkosa, Pipás…
továbbhír
Harmadszorra indít új képzéseket a Freeszfe Egyesület, amelyek között idén első alkalommal található filmszínész osztály is. Az egyéves tanfolyamot…
továbbmagazin
Mi történne, ha a növények átvennék felettünk az irányítást? Hogyan lesz egy performanszból mozifilm? Lehetővé teszi a támogatási rendszer, hogy a…
továbbhír
A Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ) film- és tévékritikus szakosztályának, valamint a Magyar Filmművészek Szövetsége filmkritikus…
továbbmagazin
Hajdu Szabolcs húsz éve bemutatott első filmje kiválóan öregszik. A Macerás ügyek szilaj megoldásai két évtized távlatából ha lehet még…
továbbmagazin
Hajdu Szabolcs filmet fog forgatni – rögtön kettőt. Az Ernelláék Farkaséknál bámulatos sikere után annak kvázi folytatásait, a Kálmán-nap és az Egy…
továbbmagazin
Többször felvételizett az SZFE valamelyik színész szakára, végül Bolognába, majd Rómába ment szerencsét próbálni, és öt évre kint is ragadt. Wrochna…
továbbmagazin
2010. március 18-án mutatták be az azóta kultfilmmé vált Bibliothéque Pascalt. Bár a premier pontos évfordulójáról lecsúsztunk, mivel az elmúlt idők…
továbbFriss
A besúgó és a Mágnás Miska titkára is fény derül az idei Arany Blendén
Van egy különleges képessége, de ott kuksol egy spagetti végén
Szélhámos nővel és dekadens hotellel csábít Moll Zoltán új filmjében
Indul a nevezés a 20. BUSHO Rövidfilm Fesztiválra
Három filmmel is emlékezhetünk a hétvégén Balázsovits Lajosra
Stefan Zweig Sakknovellájának szabad adaptációjában Márta és István az utolsó menekültvonattal próbálja elhagyni Magyarországot ‘56 novemberében. Tóth Barnabás látványos pszichothrillert rendezett, melyben a szereplők történetei a vonaton egy mindent eldöntő sakkjátszma során keresztezik egymást.
Filmhu podcast #76: Tóth Barnabás
Váradi Gergely: Péterfy Borival jó élmény bunyózni
„Az biztos, hogy a sakkban és az életben is a legtöbb a paraszt" - Itt a Mesterjátszma előzetese
a teljes dosszié
Az év egyik legnagyobb nemzetközi karrierjét befutó magyar filmje, Torontóban debütált, azóta sorra hozza el a díjakat különböző fesztiválokról. A megtörtént eseményekből kiinduló dráma főszereplője egy irodalomtanár, aki egyre nagyobb bajba kerül, miután az órán egy olyan filmet ajánlott, ami bemutatja a két XIX. századi francia költő, Arthur Rimbaud és Paul Verlaine testi-lelki kapcsolatát.
Krasznahorkai Ágnes: Hozzá kellett szoknom az intézményes tanrendhez
Méhkasba nyúl, aki kiáll magáért egy kisvárosi iskolában
„Ebben a hivatásban nem tudsz nem küzdeni" – Az Elfogy a levegő stábja Torontóban
a teljes dosszié
Reisz Gábor harmadik nagyjátékfilmje nyerte Velencében az Orizzonti (Horizontok) szekcióban a "Legjobb film" díját. A Magyarázat mindenre összetett, sokszínű, fojtogató hangulatú társadalmi tabló a bipoláris Magyarországról, a szabadságvágy és az otthon iránti szeretet, a kölcsönös megértés utáni vágy szívből jövő megnyilvánulása.
Filmhu podcast #74: Reisz Gábor
Reisz Gáborra még sosem voltak olyan sokan kíváncsiak a moziban, mint most
Znamenák István: Mindegy, mi a szorítás, ha nem kapunk levegőt
a teljes dosszié