hír
Egy Arany Medve után visszatérni Berlinbe egy kicsit olyan, mint hazatérni - mondta Enyedi Ildikó első nagyjátékfilmje, Az én XX. századom…
továbbhír
A Testről és lélekről Kínában is forgalmazóra talált. A film nemzetközi jogait értékesítő, berlini illetőségű Films Boutique a Kínai…
továbbhír
A Magyar Filmakadémia Egyesület vasárnap este hozta nyilvánosságra, hogy mely filmeket és alkotókat jelölik a március 11-én, kétkörös titkos…
továbbmagazin
Február 7-én Szabó István egyik legnagyobb klasszikusának, a Bizalom restaurált változatának díszbemutatójával veszi kezdetét a 4. Magyar Filmhét,…
továbbhír
Két film, Enyedi Ildikó Oscar-jelölt rendezése és Olma Frigyes a gemenci élővilágot bemutató természetfilmje is szerepel az ötödik évfordulóját…
továbbhír
Enyedi Ildikó A legjobb idegen nyelvű film kategóriában Oscar-díjra jelölt filmjét mostanra már több mint 105.000 néző látta, a héten pedig több…
továbbhír
Kihirdették a 2018-as Oscar-díj hivatalos jelöltjeit, köztük a Legjobb idegennyelvű film díjáért versenyző filmeket is. Legnagyobb örömünkre Enyedi…
továbbhír
Az ASC (American Society of Cinematographers), azaz az Amerikai Filmoperatőrök Szövetsége minden évben díjjal jutalmazza az elmúlt év kiemelkedő…
továbbmagazin
Az elmúlt év kiemelkedő kreatív sikereit ünnepli a Highlights of Hungary, amely a legtöbb szavazatot kapott kezdeményezéseket, kampányokat vagy…
továbbmagazin
A magyar film közönségsikerekben és kritikai elismerésekben is jócskán bővelkedő évet tudhat maga mögött. Mivel lassacskán pontot teszünk a december…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéEgy napon, ami talán el sem jön soha, majd én is kérek tőled valamit.
Don Vito Corleone / A keresztapa