magazin
2017 rendkívüli sikereket hozott a magyar film tekintetében, a rangos díjak és jelölések mellett azonban nem feledkezhetünk meg a nagyszerű…
továbbmagazin
2017 ismét kiemelkedő év volt a magyar film számára: Oscar-díj, Arany Medve, egy tucatnyi meghívás, elismerés és jelölés után boldogan zárjuk le az…
továbbhír
Az Amerikai Filmakadémia közzétette a kilenc nemzetközi film címét, amelyek közül öt fog bekerülni a Legjobb idegen nyelvű filmnek járó Oscar-díj…
továbbhír
Páratlan elismerésben részesült a Testről és lélekről főszereplője, Borbély Alexandra, akit a Legjobb európai színésznő díjával jutalmazott az…
továbbhír
Karácsony előtt jelenik meg Enyedi Ildikó Arany Medve-díjas alkotása DVD-n, melyet jövő héten az alkotókkal is dedikáltatni lehet.
továbbhír
A Testről és lélekről rendezője, Enyedi Ildikó péntek este vehette át a magyar színház- és filmművészet kategóriában a Prima Primissima Díjat.
továbbhír
Szombaton ért véget az észak-lengyelországi Bydgoszcz-ban a világ egyetlen, kifejezetten az operatőri teljesítményre fókuszáló filmfesztiválja, az…
továbbhír
Szombaton kezdődik a Camerimage Filmfesztivál, a világ legjelentősebb operatőri fesztiválja, mely idén ünnepli 25. születésnapját az…
továbbhír
Enyedi Ildikó alkotása magyar filmek között elsőként kerül be a Netflix kínálatába Amerikában. A Testről és lélekről amerikai premierjére a Los…
továbbhír
Kihirdették az Európai Filmdíjak (EFA) idei jelöltjeit a sevillai filmfesztiválon szombaton, Enyedi Ildikó Testről és lélekről című filmje négy…
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié