magazin
Megint péntek és megint Mű/Soron. Sorozatunkban a hazai filmes szakma egy-egy képviselője ajánl egy vagy több mozgóképet, amit érdekesnek tart. Az…
továbbdosszié
Március 4-én, vasárnap éjjel dől el, hogy Enyedi Ildikó alkotása elnyeri-e a Legjobb Idegennyelvű filmnek járó Oscar-díjat
továbbmagazin
18 év csend után érzékeny és szép filmmel tért vissza a vászonra Enyedi Ildikó, akinek a berlini versenyprogramba való beválogatás végül az Arany…
továbbmagazin
Március 2-ától látható a mozikban Enyedi Ildikó Arany Medvével díjazott filmje, a Testről és lélekről. Szász Jánost kértük meg, hogy írja le nekünk…
továbbmagazin
Ma kezdődik Enyedi Ildikó Arany Medvével jutalmazott szerelmesfilmje, a Testről és lélekről moziforgalmazása. A Berlinale zsűrijéhez hasonlóan…
továbbmagazin
Ha péntek, akkor Mű/Soron. Sorozatunkban a hazai filmes szakma egy-egy képviselője ajánl valamilyen mozgóképet, amit érdekesnek tart. Az egyetlen…
továbbhír
Kedd délután tartották az első hazai sajtótájékoztatót azóta, hogy Enyedi Ildikó filmje, a Testről és lélekről Berlinben többek közt elnyerte a…
továbbhír
A világ filmkritikusait tömörítő FIPRESCI, az ökumenikus zsűri és a Berliner Morgenpost olvasói zsűrije is a magyar versenyfilmet, Enyedi Ildikó…
továbbmagazin
Majdnem húsz éve nem készített nagyjátékfilmet, de most megható és varázslatos alkotással tért vissza Enyedi Ildikó (Az én XX. századom; Simon…
továbbhír
Tenki Réka magyar színésznő is szerepel a Variety magazin tíz figyelemre méltó tehetséges európai filmest bemutató idei listáján.
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéAz élet olyan, mint egy tyúklétra: rövid és szaros.
Liva / Mifune utolsó dala