hír
Dyga Zsombor játékfilmje Horvátországban, a Pál Adrienn a Havasalföldön, Till Attila kisfilmje Párizsban versenyez, továbbá befejeződött a Sherlock…
továbbhír
Wim Wenders német filmrendező, Charlotte Rampling brit színésznő és még 53 filmes híresség jelenlétében megnyílt pénteken este a 17. Szarajevói…
továbbhír
A Csicska és a Valami kék további 9 rövidfilmmel - egy helyi alkotás mellett török, román, szlovén, bolgár és horvát munkákkal - versenyez majd a…
továbbhír
A legjobb kisjátékfilm díját nyerte el Till Attila Csicska című filmje a vasárnap zárult 14. Sanghaji Nemzetközi Filmfesztiválon, 12. Nemzetközi…
továbbhír
Nagy érdeklődés mellett mutatták be Till Attila Csicska című kisjátékfilmét pénteken a 64.Cannes-i Filmfesztivál Rendezők Kéthete elnevezésű…
továbbmagazin
A szemlének vége, a díjakat átadták, a 2010-es kisfilmek jó esetben megkezdik európai körútjukat, hozzácsapódnak egy magyarországi premierhez…
továbbhír
Talán soha annyi filmsztár nem jelezte még előre részvételét a Cannes-i Filmfesztiválra, mint a szerdán kezdődő 64. mustrára, amelynek zsűrielnöke…
továbbhír
Till Attila rövidfilmjével, Pusztai Ferenc koprodukciójával és Bodzsár Márk filmtervével, Kenyeres Bálint és Nemes Jeles László első játékfilm…
továbbhír
Till Attila Csicska című rövidfilmjét és a magyar részvétellel készült The other side of sleep című koprodukciót is műsorra tűzi májusban a cannes-i…
továbbfilmhutv
Till Attila első nagyjátékfilmjén telt meg először a szemlén a sajtóvetítésekre fenntartott terem. Tilla próbált küzdeni, hogy minden érdeklődő…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéNem engedhetem, hogy az elveim a fejlődésem útjába álljanak. Muszáj alkalmazkodnom.
Oliver Tate / Submarine