magazin
Majdnem két évtizednyi hallgatás után két éven belül két új alkotással is jelentkezett a lengyel veterán filmrendező, Jerzy Skolimowski, aki…
továbbhír
Számos nagyhírű nemzetközi filmes seregszemle mellett a 2011. április 8 – 16. között 18. alkalommal megrendezésre kerülő Titanic Nemzetközi…
továbbhír
A pénteken kezdődő 18. Titanic Nemzetközi Filmfesztiválra a hagyományokhoz híven több külföldi alkotó, rendező, színész és producer érkezik, akiket…
továbbhír
A 2011. április 8 – 16. között 18. alkalommal megrendezésre kerülő Titanic Nemzetközi Filmfesztivál immár hatodik éve versenyfesztivál is. Az ismert…
továbbhír
Ma már nemigen lehetne elképzelni a Titanic filmfesztivált francia szekció nélkül. Magyarország legnagyobb nemzetközi filmes seregszemléjéről idén…
továbbhír
Minden filmfesztivál alapvető célja, hogy egyszerre ígérjen közönségének korábban jól bevált és teljesen új elemeket. A 2011. április 7 – 17. között…
továbbhír
10 sűrű nap és némi film-túladagolás után véget ért a Titanic. A közönség kedvence A fantasztikus Róka úr című animáció, a fődíjas pedig egy holland…
továbbmagazin
Kegyetlen tündérmese Tarkovszkij modorában elbeszélve, a végeredményt illetően inkább Terrence Malick Mennyei napok-jának hangulatára emlékeztetve.…
továbbmagazin
Két háborús film a Titanic műsorán: az egyik azonnal feledhető, a másik igazi rettenet, a földi pokol dokumentuma: a Közeli ellenségek a…
továbbmagazin
17. Titanic Nemzetközi Filmfesztivál vendége volt Jörgen Bergmark, az Ésszerű megoldás rendezője. A versenyszekcióban látható produkció…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié