magazin
Kenyeres Bálint harmadik kisjátékfilmje kezdi meg fesztiválkarrierjét: A repülés története a Cannes-i Filmfesztiválon debütál a Rendezők Kéthete…
továbbmagazin
Négy ember nyaral a nádasban álló cölöpházban. Paradicsomi táj, idilli helyszín. Ám a látogatók nem illenek a tájba: a nyaralók egyike gyilkos. Pejó…
továbbmagazin
N. Forgács Gábor egyszerre két filmmel debütál rendezőként: egy pompomlányokról szóló „doktorszöszis” limonádéval (Álom.net) és egy…
továbbmagazin
Az irodalmi ihletettségű filmjeiről is ismert Molnár György rendező ezúttal kortárs alapanyagot kelt életre: a Ki/Be-Tawaret részben Karafiáth…
továbbmagazin
A Céllövölde (1989) és a Torzók (2001) után a gyerekekről, kamaszokról szóló trilógia utolsó darabja is ekészült - A hetedik kör a 40. Filmszemlén…
továbbmagazin
Zsigmond Dezső játékfilmje Erdélyben játszódik. Egy gyimesi balladára írt XXI. századi mese, dokumentarista elemekkel. Így ismét feltűnnek korábbi…
továbbmagazin
A Moszkva tér, a Szezon és az Overnight rendezője most tévéfilmet készített Spiró György Koccanás című színdarabjából. A rendező Szemle elött…
továbbmagazin
Szirtes Andrástól legutóbb a 2004. évi filmszemlén láthattunk egy alkotást a játékfilmek versenyében, a Dear Daughter-t. Most a 40. jubileumi…
továbbmagazin
Mátyássy Áron első filmjével, az Utolsó idők-kel érkezik a 40. Magyar Filmszemlére. Mátyássy a Kocsis-Faur-Gigor nevekkel fémjelzett, hányattatott…
továbbmagazin
A 40. Magyar Filmszemle versenyfilmjei között szerepel Gárdos Péter Tréfa című filmje, ami irodalmi alapanyagból, Kosztolányi Dezső azonos című…
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSonny Wortzik / Kánikulai délután