A 2. Magyar Filmhéten 6 kategóriában összesen 270 film versenyez a Magyar Filmdíjért. A Filmhét Zsigmond Vilmos operatőr emléke előtt tiszteleg, a…
továbbIdén 66. alkalommal rendezik meg az A-kategóriás filmfesztivált Németország fővárosában. Hírek, interjúk, tudósítások és friss fotók Berlinből.
továbbAz idén forgó filmek egy része az igazságszolgáltatásról, elfogadásról szól, mások a régi időkben játszódnak, de több olyan is van, amely a…
továbbErős nők, izgalmas független filmek, a legjobb nemzetközi válogatások, briliáns operatőrök, öntörvényű fiatalok, 100 éves magyar animáció, magyar…
továbbRég volt ennyi új magyar film a mozikban és a televízókban, és rég volt ennyire sikeres mint az idén. Mi is rengeteg filmet láttunk, meg is írtuk,…
továbbIdén is beszélgettünk rendezőkkel, színészekkel, operatőrökkel, producerekkel, hangmérnökökkel, most pedig összeszedtük 2015-ben készült…
továbbAz Inkubátor Program elindításával a Magyar Nemzeti Filmalap 5 fiatal rendezőnek biztosít lehetőséget első animációs, dokumentum- vagy…
tovább13 játékfilmmel és 2 dokumentumfilmmel, több, mint 8 ország alkotásaival, változatos műfajokkal és zsidóságértelmezésekkel várja idén november 19.…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéNyalka Nyúl / Alice Csodaországban