Testről és lélekről

Március 4-én, vasárnap éjjel dől el, hogy Enyedi Ildikó alkotása elnyeri-e a Legjobb Idegennyelvű filmnek járó Oscar-díjat

tovább

Berlinale 2017

Enyedi Ildikó, Török Ferenc, Lovrity Anna Katalin és Máté Bori jelenlétével indult el február 9-én a 67. berlini filmfesztivál és a Kritikusok hete…

tovább

Best of 2016

Az elmúlt hetekben listákba szedtük 2016-ot, és összeszedtük a számunkra legkedvesebb fesztiválbeszámolókat, kritikákat, forgatási werkeket,…

tovább

Így kérdezünk mi 2016

Az év elején megújult oldallal új lendületet kapott az interjúink sorozata is: elsőfilmes és nagy múltú rendezők, színészek, producerek,…

tovább

Aranyélet 2. évad

Az idei ősz legnagyobb tévés szenzációja az HBO saját gyártású sorozatának, az Aranyélet 2. évada. A szélhámos Miklósi család története ebben az…

tovább

Inkubátor 2.0

Első nagyjátékfilmjükre készülő, fiatal filmeseknek nyújt bemutatkozási lehetőséget a Filmalap Inkubátor Programja, amelynek ezen a héten tartják a…

tovább

Élen az animáció

Nem újdonság, hogy a magyar animáció újra a csúcskorát éli: a fiatal filmesek sorra halmozzák a sikereket a legkülönbözőbb nemzetközi fesztiválokon…

tovább

Cinefest 2016

A 13. Jameson Cinefest Miskolci Nemzetközi Filmfesztiválon idén elképesztő minőségben és mennyiségben lehetett bepótolni az utóbbi fél év legnagyobb…

tovább

Ernelláék Farkaséknál

Az Ernelláék Farkaséknál az első pillanattól az utolsóig feszes, és csak úgy zeng a hajszálpontos dialógusoktól, elkapott pillantásoktól, és…

tovább

Lefkovicsék gyászolnak

Breier Ádám első nagyjátékfilmje egyszerre nevetett és ríkat meg, miközben egy sokak számára ismeretlen világba kalauzol el. Ha csak egy kellemes vasárnap délutáni családi dramedy lenne, akkor is szeretnénk, de a Lefkovicsék gyászolnak ennél sokkal többet ad és fontos űrt tölt be a magyar filmek között.

Filmhu podcast #87: Szabó Kimmel Tamás

Filmhu podcast #86: Breier Ádám

Három pasi és a nagy córesz – végre láthatóvá válik a 21. századi magyar zsidó sors

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
hirdetés