Április 10-18-a között öt helyszínen fut idén a 22. Titanic Nemzetközi Filmfesztivál. Az idei versenyfilmekben közös, hogy mindegyik egy-egy kivételes női sorsot ábrázol, melyekben társadalmi feszültségek, az anyaság, a szerelem és a szabadság témája jelennek meg.
hír
15 részes képregényfolyam segíti Lali és Lóri népszerűsítését. A rajzokat Quirin Ágnes és Pálfi Zsolt animációs filmesek alkották, míg a szöveget, a…
továbbhír
Április 19-ével kezdődően retrospektív vetítéssorozatot szentel Kézdi-Kovács Zsolt filmrendező munkásságának a genfi CAC Voltaire filmművészeti…
továbbmagazin
Igazából azt se tudtuk, melyik ujjunkba harapjunk, mégis megpróbáltuk a lehetetlent, és igyekeztünk listába szedni azt a tíz filmet, amit vétek…
továbbhír
Március 22-én este, az A38 hajón a horror egyik legnagyobb mestere, az olasz Dario Argento 1977-es klasszikusa, a Suspiria (Sóhajok) pereg majd a…
továbbhír
Az Argo-akció című filmnek, Daniel Day-Lewisnak és Jessica Chastainnek ítélték oda a legfontosabb kategóriákban a Golden Globe-díjat Los Angelesben,…
továbbhír
Január végétől forog Nemes Gyula Zero című filmje - tudatta az MTI. A személyes hangulatú, négy epizódra épülő alkotás 2017-ben játszódik és a méhek…
továbbmagazin
A filmrajongók minden évben várva várják az áprilist, mert az egyet jelent a Titanic Filmfesztivállal, amelyen olyan különleges alkotásokat…
továbbhír
Öt helyszínen - az Uránia Nemzeti Filmszínházban, az Örökmozgóban, a Toldi moziban, a Puskin moziban és az A38 hajón - várja a közönséget a 22.…
továbbhír
Az Odeon 2013-ban Hetvenkedő címmel hetven filmből álló magyar filmtörténeti vetítéssorozatot indít a Lurdy Házban, ahol a közönség az elmúlt hetven…
továbbmagazin
A Helyedbe lép című film vetítését szakmai program követte az Urániában, melynek témája: Női sorsok, női konfliktusok a kortárs filmben és a…
továbbhír
15. alkalommal adják át a Brémai Filmdíjat, amelyet 2013-ban Tarr Bélának ítéltek - tudatta a Magyar Filmunió.
továbbhír
Allan Sorensen a fesztivál új programigazgatója szerint a 22. Titanic Nemzetközi Filmfesztivál programja félúton jár a fősodorbeli és a…
továbbhír
A Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) rektora szerint az elvonások nyomán rendkívül nehéz körülmények közé kerültek a művészeti egyetemek.…
továbbhír
Április 10-18-a között öt helyszínen fut majd a 22. Titanic Nemzetközi Filmfesztivál. A 2005 óta versenyfesztiválként is működő eseményen idén nyolc…
továbbhír
Két új szekcióval bővül a 22. Titanic Filmfesztivál kínálata; Magyarország egyik legnagyobb filmes mustrája április 10. és 18. között öt budapesti…
továbbhír
Idén ősszel húszmillió forintos kerettel indított pályázatot a Magyar Média Mecenatúra az online filmes tartalmak támogatására. A Neumann…
továbbhír
Peter Strickland legújabb alkotása, a The Duke of Burgundy szombat este kiemelt gálavetítésen mutatkozott be az Uránia Nemzeti Filmszínház…
továbbhír
A Párizsi Magyar Intézetben január 31-én négy olyan kisfilm kerül levetítésre, amely az elmúlt két évben francia fesztiválokon versenyben voltak.
továbbhír
Döntött a zsűri a Kontakt Táncért Alapítvány, az Orkesztika Alapítvány és a Daazo szervezésében meghirdetett Egy percesek (tánc)filmre elnevezésű…
továbbhír
Osvárt Andrea színésznő az idei magyar-olasz kulturális évad arca. A programsorozatban koncertek, kiállítások, színházi és táncelőadások, filmnapok,…
továbbhír
A Lichter Péter Kazetta című kísérleti dokumentumfilmjét január 25-én műsorára tűzi a Los Angelesben megrendezett MIA nevű film és videóművészeti…
továbbhír
Hat magyar játékfilmet tűz műsorra a nyugat-indiai Pune nemzetközi filmfesztiválja a napokban: Groó Diana, Jancsó Miklós, Makk Károly, Miklauzic…
továbbhír
Megjelent az idei első filmvilág, amelyben többek között a nemrég elhunyt Xantus Jánosról, Lakatos Róbert filmjeiről, a "lázadó kameráról", az…
továbbhír
Az ultrakonzervatív teheráni rezsim által üldözött és szabadságvesztéssel sújtott Dzsafár Panahi filmjét is beválogatták az idei Berlini Nemzetközi…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié