BIDF 2021

Március 1. és 10. között online rendezik meg a Budapest Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztivált, azaz a BIDF-et. A fesztivál programjában a nemzetközi sikerfilmek mellett két magyar egész estés alkotás is most mutatkozik be itthon először: Visky Ábeltől a Mesék a zárkából, és Haragonics Sára és Dér Asia Anyáim története című dokumentumfilmje.

magazin

Egész Magyarországot torkon ragadja a valóság

Az online formátumnak hála idén az ország bármely pontjáról becsatlakozhatunk a Budapesti Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztiválra. Érdemes lesz,…

tovább

magazin

A család komoly küzdelem

Szülővé válni sosem könnyű, különösen ha ellenséges környezetben, azonos nemű pár fogad örökbe gyereket. Dér Asia és Haragonics Sári a…

tovább

magazin

Ezek az elítéltek csodás módját találták meg a szabadulásnak

Visky Ábel dokumentumfilmjében három elítélt meséket ír a családjának, ezeket a rendező és csapata segítségével le is forgatják, így a filmezés egy…

tovább

magazin

A szörnyek csak egy kattintásra vannak a gyerekedtől

A tavalyi év legsikeresebb cseh dokumentumfilmjében felnőtt színésznők 12 éves lányoknak adják ki magukat, hogy lépre csalják a kiskorúakra vadászó…

tovább

magazin

Fotelból nézve is katarzist okoz az örmény forradalom

A március 1-jén induló Budapesti Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztivál nyitófilmje, a Nem vagyok egyedül a Jerevánban lezajlott tiltakozások sűrűjébe…

tovább

magazin

Áldozatkész emberek nélkül nem létezne ez a fesztivál

Március elején egy héten keresztül, immár hetedik alkalommal jelentkezik a Budapesti Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztivál, ám ezúttal nincs a…

tovább

hír

Sztriptíztáncos mérnökkel és Gorbacsovval jön a 7. BIDF

2021-ben sem maradunk izgalmas dokumentumfilmek nélkül. Több mint 30 versenyfilmmel és 100 vetítéssel, a megszokott januári időponttól eltérően…

tovább

hír

Mesemondók a börtönből és két anya története a BIDF versenyén

Harminc film került be a 7. Budapesti Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztivál programjába, köztük Európai Filmdíjra jelölt és a Sundance-en díjazott…

tovább
az összes dosszié

Lefkovicsék gyászolnak

Breier Ádám első nagyjátékfilmje egyszerre nevetett és ríkat meg, miközben egy sokak számára ismeretlen világba kalauzol el. Ha csak egy kellemes vasárnap délutáni családi dramedy lenne, akkor is szeretnénk, de a Lefkovicsék gyászolnak ennél sokkal többet ad és fontos űrt tölt be a magyar filmek között.

Filmhu podcast #87: Szabó Kimmel Tamás

Filmhu podcast #86: Breier Ádám

Három pasi és a nagy córesz – végre láthatóvá válik a 21. századi magyar zsidó sors

a teljes dosszié
 
hirdetés

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
- Nem, mintha a te szüleid bármit is csinálnának.
- Az én szüleim halottak, Burt.

Továbbállók

Oszd meg! Az összes idézet