hír
Az alkotók a sajtótájékoztatón és a DVD extráin is próbáltak okokat találni a film sikertelenségére - tíz év múltán jobban érthető lett Szurdi…
továbbhír
A Dél-dunántúli Regionális Filmalap vezetője, Keresnyei János is részt vett a Cannes-i Filmfesztiválon megrendezett szakmai…
továbbhír
Hatalmas érdeklődés övezte a Liza, a rókatündér megjelenését a cannes-i l'Atelier-n, a produkció valószínűleg meg fogja találni a hiányzó produkciós…
továbbmagazin
A filmhu rovatában szerzői jogi, filmjogi, médiajogi és a fentiekhez kapcsolódóan polgári jogi kérdésekkel lehet zaklatni a Cinego ügyvédeit. Heti…
továbbmagazin
Míg a magyar kritikák többnyire pozitívan fogadták Mundruczó Kornél Cannes-ban bemutatkozó legújabb filmjét, a külföldi kritikusok nem mindig bántak…
továbbmagazin
Április 1-jén kerül mozikba Dömötör Tamás filmje, a Czukor Show, amelyben Anger Zsolt alakítja családját és szerelmeit kikészítő nyomdászt, aki egy…
továbbmagazin
A Czukor Show a megvalósítás igen szokatlan útját járta be az elmúlt években: az eredetileg filmtervnek induló történet több színpadon is megfordult…
továbbhír
Elkészült Orosz Dénes régóta várt filmje, a Tompos Kátya és Csányi Sándor főszereplésével készült Poligamy. A film december 10-től a mozikban, addig…
továbbhír
Orosz Dénes bemutatkozó nagyjátékfilmje a párkapcsolati parákkal, Csányi Sándorral, Tompos Kátyával és Péterfy Borival decemberre már a magyar…
továbbhír
Magyarországról Gothár Péter örök érvényű játékfilmje szerepel a Kusturica-fesztiválon, a hónap filmjeként emlegetik a Londoni férfit a…
továbbhír
A Lux-díj célja, hogy rávilágítson az európai közösség építéséről szóló közös gondolkodásra, és megkönnyítse az Unióban az európai filmek…
továbbhír
Füst Milán 1906-ban talált rá az újságban a tragikus esetre: egy szeretői kapcsolatban élő fiatal nő végzett magával. Füst a hír alapján írta meg…
továbbhír
Az Oscart bonyolító Amerikai Filmakadémia 91 meghívottjából rekordszámú, 58 elfogadott nevezés született a legjobb idegennyelvű film Oscarjáért…
továbbmagazin
Leforgott Dömötör Tamás nagyjátékfilmje: Füst Milán Boldogtalanok című drámáját írta át a filmre, rendezte meg színházban, majd hosszas pénzgyűjtő…
továbbmagazin
Csányi Sándor minden nőt megkaphat: a Poligamy forgatásán jártunk, hogy meglessük, mennyire van tisztában Orosz Dénes a női praktikákkal. (Fotó:…
továbbmagazin
Dömötör Tamást Füst Milán ihlette meg: a Boldogtalanok főszereplőit egy kibeszélő-show díszletébe helyezte. A rendezőt a filmszemle előtt e-mailben…
továbbFriss
Így éltek a nagyszüleink száz évvel ezelőtt
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié