Ezt láttuk a szemlén - kisjátékfilmek

Egy héten át csak nézünk ki a fejünkből, faltuk a filmeket reggeltől estig: ezeket a kritikákat, interjúkat írtuk a 41. Magyar Filmszemle kisjátékfilmjei kapcsán.

hír

Magyar box office, első negyedév

Elérkezett az idő, hogy összefoglaljuk, mire is járt a magyar moziba 2009 első negyedévében? Végignézvén az első negyedév filmjein kevés eget…

tovább

magazin

Nagypál Orsi: 10 éve vagyok Péterfy Bori rajongója

A K5-ös kisfilmes szekcióban futott Nagypál Orsi Hidegzuhany, a K8-asban pedig a Paktum című filmje. A London Film Schoolban két hónapja diplomázott…

tovább

magazin

Nagy Kovács Lőrincz: Mindig a formából indulunk ki

Nagy Bálint, Kovács Péter és Lőrincz Nándor két kisfilmjét is láthatjuk az idei Szemlén, a K5 és a K8 blokkokban. Az Egyéjszakás és a Csak…

tovább

hír

Hova lehet innen még továbbmenni

Harmadikként a kísérleti- és kisjátékfilmes zsűri is megtartotta több, mint két órán át tartó értékelését, melyen a zsűri a jelenlévő  alkotók…

tovább

magazin

Lebegéstörténet az American Cinematographerben

A Before Dawn után ismét magyar kisfilm keltette fel az operatőrök szaklapjának figyelmét: A repülés története kapcsán Erdély Mátyás operatőr és…

tovább

magazin

Szombathelyre költöztek a fényírók

A húsz éves fesztivál Szombathelyre költözött: az évforduló mellett az újrakezdést is szeretnék ünnepelni a szervezők. A húzónevek Mika Kaurismaki,…

tovább

magazin

Pottyondy Edina: Székely B. szerintem kifejezetten sáskás

A K-8-as blokkban vetítették Pottyondy Edina A gyűjtő című kisjátékfilmjét, a rendezővel a bemutató után beszélgettünk.  

tovább

magazin

K5 – K8: Pesti test

Szituációs gyakorlat, állapotfilm, helyzetkép – mindaz, ami az idei Szemle K5 és K8 blokkjai alapján a kisfilmek között igazán trendi.    

tovább

hír

Éves honi box office: mit néz a magyar?

A Mikulás távoztával egy csomó nézettségi adatot találtunk a hócipőnkben. Mi, a magyar film angyalai ebből állítjuk össze a 2008-as magyar filmek…

tovább

hír

A Türelem Valencia Holdjáért

Nemes Jeles László rövidfilmjének fesztiválkörútja a Reunion szigeten és Valenciában folytatódik, ahol Jancsó Miklós két filmjét is tűzik műsorra.

tovább

magazin

"Emlegettünk néhányszor a Sunset Boulvard-t"

Egy profi fényképész különös történetekkel szórakoztatja a műtermében megforduló alanyokat, miközben elkészíti a kuncsaft által rendelt igazolvány-…

tovább

magazin

K4-K6: Átsörözni egy éjszakát

Az idei filmszemlén is gyenge szálak tartották össze a kisfilmblokkok tematikáját: a ”fiatalokról” szólnak az alkotások,  de azért zavarba hozzák a…

tovább

magazin

K7-K9: Az abszurd idén is felütötte a fejét

Egzisztencialista vívódás, nagyvárosi gettóromantika és népies groteszk – ami elsőként tűnik fel a K7-es és K9-es szekció kisfilmjeiben, az a…

tovább

magazin

K1-K2-K3: Csattanó nélkül

Keserűség, kiábrándultság, szomorúság, abszurd, a humor hiánya és némi kísérletezés jellemzi a K1, K2 és K3 rövidfilmjeit. A három blokk tíz…

tovább

magazin

Reisz Gábor: Csak egy idegen szituáció

Reisz Gábor Valakinek a valamije című kisjátékfilmjét a K5-ös szekcióban vetítették. A rendező szakos egyetemi hallgatót filmjének premierje után…

tovább

magazin

Pusztai Ferenc: A hosszútávú dolgokat szeretem

Az idei szemlén Pusztai Ferenc lett az év producere: a Czukor show és a Team Building alkotója Kocsis Ági második filmjével, a Pál Adrienn-nel éppen…

tovább
az összes dosszié

Lefkovicsék gyászolnak

Breier Ádám első nagyjátékfilmje egyszerre nevetett és ríkat meg, miközben egy sokak számára ismeretlen világba kalauzol el. Ha csak egy kellemes vasárnap délutáni családi dramedy lenne, akkor is szeretnénk, de a Lefkovicsék gyászolnak ennél sokkal többet ad és fontos űrt tölt be a magyar filmek között.

Filmhu podcast #87: Szabó Kimmel Tamás

Filmhu podcast #86: Breier Ádám

Három pasi és a nagy córesz – végre láthatóvá válik a 21. századi magyar zsidó sors

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
hirdetés
 
A szar is le van szarva.

Megáll az idő

Oszd meg! Az összes idézet