Törőcsik Mari emlékére

Legyen szó moziról vagy színpadról, Törőcsik Mari neve egyet jelentett a hazai színjátszással. Hat évtizedet felölelő karrierje során 176 film- és több mint 100 színpadi szerepet tudhatott maga mögött, és szinte minden hazai elismerést elnyert, amit színművész megkaphat. 85 éves korában elhunyt Törőcsik Mari, a nemzet színésze és a nemzet művésze, a magyar színjátszás felejthetetlen alakja.

magazin

Kislányos naiva vagy kacér pesti lány? Inkább mindkettő egyszerre

„Egy kis víz, egy kis só, egy kis méz, egy kis foszfor” – elemzi Latinovits vegyészként Törőcsik Mari lényét. „És egy kis dinamit, nem gondolja?” –…

tovább

magazin

Őt csak felfedezni lehetett, megcsinálni nem – Janisch Attila Törőcsik Mariról

Janisch Attila két filmen dolgozott együtt Törőcsik Marival: Zizi című SZFE vizsgafilmjén osztályfőnöke, Fábri Zoltán közbenjárásával forgathattak…

tovább

magazin

Azért Mari, mert maga egy zseni! – Gárdos Péter Törőcsik Marira emlékezik

Gárdos Péter rendező a Szamárköhögés, A hecc és A skorpió megeszi az ikreket reggelire című filmjeiben is együtt dolgozott Törőcsik Marival.…

tovább

magazin

Törőcsik Mari akkor is fantasztikus, amikor teketóriázik

2020 novemberében elindult a Nemzeti Filmintézet streaming szolgáltatója, a magyar filmes kultúrkincset pár kattintásnyi közelségbe hozó Filmio. Az…

tovább

magazin

Körhinta: a magyar film újjászületése

Fábri Zoltán 1955-ös mesterművét nemcsak a magyar film újjászületésének és a rendező munkásságának mérföldköveként jegyezzük, hanem Törőcsik Mari…

tovább

hír

Három film Törőcsik Mari emlékére

Szerda éjfélig ingyenesen megtekinthető a Nemzeti Filmintézet streaming platformján, a Filmio oldalán az Édes Anna, a Teketória és a Szamárköhögés…

tovább

hír

Meghalt Törőcsik Mari

85 éves korában elhunyt Törőcsik Mari, a nemzet színésze és a nemzet művésze, a magyar színjátszás felejthetetlen alakja.

tovább
az összes dosszié
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Tetszik, amikor az emberek egy filmben csak ülnek, és meg sem szólalnak.

Az irányítás határai

Oszd meg! Az összes idézet