magazin
Vágvölgyi B. András első nagyjátékfilmje, a Kolorádó Kid a jampi korszaktól egészen a punk éráig követi nyomon egy képzeletbeli ötvenhatos…
továbbmagazin
Vágvölgyi B. András első rendezése A hatodik koporsó címen indult még 2006-ban: 1989-ben Nagy Imre miniszterelnök és a per négy másik kivégzettjének…
továbbhír
Az Oscar-díjra nevező bizottság 2010. szeptember 7-i ülésének döntése értelmében Magyarországot a 2011. évi „legjobb idegennyelvű film” kategóriában…
továbbhír
Az Európai Filmakadémia (EFA) nyilvánosságra hozta a 2010-es nevezések listáját: Kocsis Ágnes Pál Adrienn című játékfilmje képviseli Magyarországot…
továbbmagazin
Tíz év alatt az ötödik nagyjátékfilmjét készítette el Mundruczó Kornél, a Mary Shelley-regényből ihletett Frankenstein-terv című színházi előadás…
továbbhír
Huszonöt darab, a Színház és Filmművészeti Egyetemen 1955-1976 között készült vizsgafilmmel bővítette tárát a NAVA.A filmek szabadon…
továbbmagazin
Az Al Pacino főszereplésével készült Dr. Halál vetítésével megnyílt a Jameson Cinefest Filmfesztivál. Miskolc egészen úgy festett mint egy…
továbbhír
Hétfőig még jelentkezhetsz! 2010. októberében ismét elindul a Fade In gyakorlati forgatókönyvíró kurzusa, az új idők megváltozott elvárásainak…
továbbhír
Pozsgai Zsolt, a Csendkút, a Szabadságharc Szebenben rendezője ismét történelmi kulisszák közé vezeti a nézőt. 2010-re, amikor Pécs Európa…
továbbhír
77 év magyar filmjeit és televízófelvételeit láthatja ingyen a közönség december 31-ig akár otthonról is a Nemzeti Audiovizuális Archívum internetes…
továbbhír
Csütörtöktől a mozikban Vágvölgyi B. András első rendezése: a premier alkalmából könyv formában is megjelent a Kolorádó Kid, október 23-án pedig a…
továbbhír
Az ősz végéhez (és a jövő évi Szemléhez) közeledve elérkezettnek láttuk az időt, hogy kifaggassuk a rendezőt az időközben folytatott munkálatokról,…
továbbhír
Még a vörös szőnyeg és Oscar nagybácsi előtt mérhettük fel a nagyérdemű preferenciáit, s kisült, jó az Üvegtigris-utánérzés, jobb az indiai…
továbbhír
Vágvölgyi B. András Kolorádó Kid című filmje némi komplikációval született, ám 2008. decemberében leforgott az anyag, immár kész a vágott verzió, az…
továbbhír
Pados Gyulát a Brit Filmakadémia díjára jelölték a Hercegnő fényképezéséért, hamarosan a mozikba kerül az Inforg Stúdió koprodukciójában készült A…
továbbhír
A magyar film minden fontosabb szekcióban képviseltette magát az idei, 61. Cannes-i Filmfesztiválon, nagyjátékfilmek, kisfilmek, filmtervek, és…
továbbmagazin
Kolorádó Kid munkacímmel forgatja nagyjátékfilmjét Vágvölgyi B. András. Bár a cím megtévesztő is lehetne, valójában nem az. "Az én perspektívámból…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéJoe Warr / Anyátlanok