Varga Katalin balladája

Peter Strickland filmje a 59. Berlinale programjában mutatkozott be: gyorsan nyert is egy Ezüst Medvét, majd az Európai Filmakadémia elsőfilmes díját is kiérdemelte. A magyar bemutató kapcsán gyűjötttük össze a Varga Katalin balladájáról szóló cikkeinket.

hír

A Varga Katalin kapta az Európai Felfedezés díjat

Az osztrák Michael Haneke A fehér szalag című filmje nyerte az Európai Filmdíjat szombaton éjszaka, az elsőfilmes rendezők számára kiírt úgynevezett…

tovább

hír

Munkácsy életéről film készül, utcai filmműhely a Mediawave-en

Káel Csaba fogja rendezni a Munkácsy Mihály életéről szóló filmet, Dömötör Tamás utcai filmműhelyt indított a Mediawave-en, és InterCom-os DVD-vel…

tovább

magazin

Udine: Távol-kelet, tőlünk nyugatra

Egy olyan fesztiválon, amely nemzeti, pontosabban földrajzi tematikára épül, állandóan fennáll a veszélye, hogy sokféle, az ember ízlésétől elütő…

tovább

hír

Új magyar filmnovellák - a Kis magyar dekameron győztesei

Az utóbbi évek egyik legfontosabb kezdeményezése fűződik Bodzsár István nevéhez és az Unio Filmhez, illetve a Magyar Televízióhoz. Ők hívták …

tovább

magazin

Andreas Lust: Néha menned kell

Andreas Lustot egészen mostanáig alig ismertük, a vásznon csupán nyúlfarknyi szerepekben tűnt fel, a nézők és a kritikusok alig vették észre. Götz…

tovább

hír

Egy magyar koprodukció leverte az Avatart Bulgáriában

Egy szatirikus fekete komédia, sorai közt egy Guy Ritchie-szereplővel tarol Bulgáriában - a senior producer és szereplő Kántor Lászlót kérdeztük a…

tovább

magazin

Jól szerepel a Varga Katalin a Berlinálén

Az elsőfilmes Peter Strickland Varga Katalin című filmje igazi sötét ló volt a Berlinálén, de, úgy tűnik, érdemes volt rá tenni: mind a kritikai,…

tovább

hír

Peter Strickland, Péter Hilda: A bosszú intenzitása

A Varga Katalin című ballada a Berlinale versenyprogramjának egyetlen magyar résztvevője. A Székelyföldön játszódó, magyar operatőrrel (Győri Márk)…

tovább

magazin

Cinefest: mikrokozmoszok, nagy tétek

Az idei Cinefestet a szervezők a rekordok fesztiváljának tartják, ami a nagyjátékfilmes versenyprogramra mindenképpen igaz. A meghívott tizenkét…

tovább

hír

Szabó István lett a FERA elnöke

Szabó Istvánt választotta elnökévé dublini ülésén az Európai Filmrendezők Szövetsége, a FERA - adta hírül a Magyar Filmunió.

tovább

hír

Off Hollywood Edinburghban

Hajdu Szabolcs filmje Edinburghban debütál a nemzetközi közönség előtt. Az emigráns című Márai-filmet a müncheni filmfesztivál tűzi műsorra - adta…

tovább

hír

Box Office: Keanu, csajok, satöbbi

Közeleg a karácsony, lassan érkeznek a hófödte, mikulásos filmek. De a hét még inkább az őszről szól, meg a jól ismert trendekről.

tovább

hír

Ezüst Medvét kapott a Varga Katalin hangos csapata Berlinben

A Berlinale hagyományainak megfelelően az Arany Medve mellett több Ezüst Medve került kiosztásra. A nemzetközi zsűri Ezüst Medvével jutalmazta a…

tovább

hír

Finn film nyerte a Cinefestet

A fesztivál fődíját, a Pressburger Imre-díjat a finn Thomas nyerte. A zsűri értékelése szerint Miika Soini játékfilmje az öregedésről fest minden…

tovább
az összes dosszié

Lefkovicsék gyászolnak

Breier Ádám első nagyjátékfilmje egyszerre nevetett és ríkat meg, miközben egy sokak számára ismeretlen világba kalauzol el. Ha csak egy kellemes vasárnap délutáni családi dramedy lenne, akkor is szeretnénk, de a Lefkovicsék gyászolnak ennél sokkal többet ad és fontos űrt tölt be a magyar filmek között.

Filmhu podcast #87: Szabó Kimmel Tamás

Filmhu podcast #86: Breier Ádám

Három pasi és a nagy córesz – végre láthatóvá válik a 21. századi magyar zsidó sors

a teljes dosszié
 
hirdetés

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Letöltöttem egy jó horrorfilmet, az a neve, hogy izé.... az Antikrisztus!

Allah minden napján szaladnak a lovak

Oszd meg! Az összes idézet