A Foglyok olyan alkotások között versenyzett, mint például a Narcos főszereplőjének, a brazil Wagner Mourának az első rendezése, vagy az Ezüst Medve-díjas Lótolvajok. A fesztivál World Panorama szekciójában két további magyar filmet is vetítettek: Bodzsár Márk Drakulics elvtárs című vígjátékát, illetve Ujj-Mészáros Károly X – A rendszerből törölve című thrillerjét. A Foglyokat az alkotók közül a rendező, Deák Kristóf, Csillag Mano vágó, a film egyik producere, Dreissiger László, Szamosi Zsófia színésznő, Molnár Levente színész, valamint Vörös András forgatókönyvíró képviselte a nemzetközi premieren.
Az Oscar-díjas Deák Kristóf filmje az ötvenes évek elején, a Rákosi-korszak legsötétebb napjaiban játszódik Budapesten. Egy család életébe két ÁVO-s alakjában betoppan a hatalom, és innentől kezdve nem csak ők nem hagyhatják el a lakást, de minden érkező rokon és ismerős is fogságba esik – és egyikük sem sejti, hogy miért.
A Foglyok főbb szerepeiben Sodró Eliza, Szamosi Zsófia, Fekete Ernő, Porogi Ádám, Molnár Levente, Lengyel Ferenc, Jászberényi Gábor, Soltész Bözse, Kardos Róbert, Csőre Gábor és Vasvári Emese láthatók. Szamosi Zsófia mellett több alkotó neve is visszaköszön az Oscar-díjas Mindenki stáblistájáról, többek között Balázs Ádám zeneszerző, Csillag Mano vágó, Steinhauser Andrea casting director és Péterffy Máté hangmérnök is erősítette a csapatot.
Sztálin vagy Rákosi arcképe a jobb választás WC-papírnak?
Deák Kristóf optimizmusa, derűs világlátása még egy Rákosi-rendszerben játszódó filmben is megmutatkozik. Humorral keltett életre egy pesti lakásban összezsúfolt, sokszínű társaságot, akiket az ávósok tartanak fogva. A kisfilmjei, többek között az Oscar-díjat nyert Mindenki után elkészítette első egész estés alkotását, a Foglyok-at, amelyet a CineFesten láttunk.
A Foglyokat a miskolci Cinefest közönsége már láthatta szeptemberben, a televíziós bemutató 2019 december végén lesz a Duna Televízió műsorán, moziban pedig csak exkluzív vetítések keretében lehet majd megnézni a filmet. A film a Filmfabriq gyártásában, a Magyar Média Mecenatúra program Fehér György-pályázatának támogatásával készült, a MasterGood főtámogatói részvételével.