Videómontázzsal indul a Fiction Science Laboratory sajtótájékoztatója: Trokán Nóra arcán krokodilkönnyek csorognak, egy autentikus háziasszony vízlágyítót reklámoz, egy ember pedig fát vág a kopár téli tájban fekete-fehérben. A csapat 2009-ben végzett a Színház-és Filmművészeti Egyetem Schulze Éva és Földényi F. László vezette forgatókönyvíró osztályában - a kreatív és meglehetősen innovatív csoport az elmúlt egy évben megvalósított és elkezdett projektjeiről számolt be, tudatosítva és nyomatékosítva a hallgatóságban, hogy a forgatókönyvírás létező, élő és minden nehézség ellenére igencsak pulzáló ágazat Magyarországon. Németh Anita számolt be róla, hogy az írócsapatot tavaly nyáron kereste meg Kostil Danila, a Kulo City rendezője, akit felkértek, hogy készítsen filmet a Pesti Est 18. születésnapja alkalmából. Ebben a projektben a csoport 5 tagja vett részt, akik anyaggyűjtés, vagyis interjúk készítése után közösen írták meg a true story-jellegű nagyjátékfilm forgatókönyvet a pesti est cégtörténetéről és a kilencvenes évek pesti éjszakájának „kivirágzásáról”.
Németh Anita említést tett arról is, hogy Bárány Mártonnal részt vettek Szirtes András egyik nagyjátékfilm forgatókönyvének fejlesztésében scriptdoktorként. A Popfilmmel közös projekt a Budapesti történetek, ami valójában egy szkeccsfilm: egy-egy külföldi férfi, vagy nő egy Budapesten töltött éjszakáját mutatja be.
Horváth Gábor az HBO sorozatkoncepció-pályázatára beadott műveket prezentálta: a Mira magánélete, a Tranzit, a Neubauer-törzs és a Családi czímer már önmagukban is igencsak sokatmondóak és beszédesek, a Fiction Science remek korképet fog festeni a mai Magyarország szinte összes néprétegéről, ahol szocio, ezotéria és ősmagyarizmus csapnak össze egymással a látlelet, na és nyilván legalább ugyanennyi humor jegyében. A csoport tervei közt szerepel még egy ifjúsági és annál is több web-sorozat, mint például a Kotonfutár kalandjai, illetve a Mediawave forgatókönyvírói tábora.
A délelőtt folytatásaként egy rapid projekt résztvevői lehetünk egy rapid randi mintájára: egy fiatalember egy kísérleti film ötletével, egy saját maga készítette vázlattal keresi meg a csoportot. A prezentált treatmentben egy tükörjátékot jár körül, amiből aztán egy férfi-női kapcsolat bontakozik ki. Komplett forgatókönyvre nem sikerült javaslatot találniuk, mert erre kevés a 10-10 perc a tagokkal, de a teszt mögött egy még konkrétabb terv, egy nagyjátékfilm apropója bújik meg, amivel a fiatalember a jól sikerült tesztet követően lepte meg a forgatókönyvírókat. "Reméljük, hogy ez a munka minél hamarabb el tud indulni" - mondta Selmeczi Nóra, a Fiction Science egyik oszlopos tagja.
A rapid eseményen még a Színművészeti Egyetem kereste meg a csoportot egy konkrét koncepcióval. "A Budapesti történetekből sok ötletünk kimaradt, mert annyi volt, hogy képtelenség lett volna mindet leforgatni. A kimaradt történetekre alapozva indítunk egy projektet a látványtervező osztály számára, de az EUShorts Fesztivál is keresi az együttműködést a Fiction Science-szel. Konzultációs partnernek kértek fel bennünket a fejlesztendő forgatókönyvekhez. Most a koncepció és a finanszírozás lefektetése a következő lépés." – mondja Selmeczi Nóra.
A Fiction Science-t látva és hallgatva egyértelmű - mind a nyolcan egyet akarnak: jó, izgalmas, tartalmas, eredeti és nézőorientált forgatókönyveket.