A tíz versenyfilmet a közönség a zsűrivel együtt tekinthette meg a három nap során. Fontos szempont volt, hogy a filmek minőségi szinkronjai versengenek egymással, nem pedig maguk a filmek. Minden filmvetítés után lehetőség volt beszélgetni a filmet szinkronizáló színészekkel, alkotókkal is.
Ráckevei Anna színésznő, a debreceni Csokonai Nemzeti Színház igazgatója a szemlén
A zsűri elnöke, dr. Veress József filmkritikus megítélése szerint többségében jó színvonalú szinkronmunkák kerültek az érdeklődők elé: „A mezőnyből kiemelkedett a Dóczi Orsolya rendezte szinkron (A Wall Street farkasa), mely kiérdemelte a legjobb szinkronfilm díját az eredeti hangi világának maradéktalan átültetése, atmoszférájának pontos tolmácsolása, kiváló szereposztása és színészvezetése révén. Két színészi alakítás részesült elismerésben: Börcsök Enikő a nem különösebben eredeti Női szervek című filmben a közönségesség széles skáláján, vérbő humorral brillírozott, Hevér Gábor pedig teljesen azonosulva Leonardo di Caprióval (akit egyébként már többször „tolmácsolt”) az eltorzult amerikai álom tragikus figurájának portréját teremtette meg hitelesen (ugyancsak a Wall Streetről szóló drámában).”
A szinkronszemlén szakmai konferenciákra, előadásokra, közönségtalálkozókra is sor került ismert művészek (Gáti Oszkár, Gesztesi Károly, Elek Ferenc, Hevér Gábor, Hujber Ferenc), továbbá stúdióvezetők, szinkronrendezők, dramaturgok, kritikusok közreműködésével. Megemlékeztek Deésy Alfrédról, az Apollo mozi alapítójáról is, akiről elnevezték a filmszínház egyik termét.
A Főnix Rendezvényszervező Nonprofit Kft. az újraindított Debreceni Szinkronszemlével szeretne hozzájárulni ahhoz, hogy televíziós tömegtermelés idején a magyar szinkron meg tudja őrizni értékálló minőségét, hitelességét. A tervek szerint jövőre szélesebb merítéssel és gazdagabb programmal folytatódik a debreceni szinkron-ünnep. Az egyedi gyártású, kézműves kerámia díjakat egy későbbi időpontban Budapesten adják át a nyertes színművészeknek és szinkronrendezőnek.