Életének 60. évében csütörtökön elhunyt Vayer Tamás díszlettervező, a kétszeres Balázs Béla-díjas alkotót a Mafilm Szcenika Kft. saját halottjának tekinti. Temetéséről később

Vayer Tamás az Iparművészeti Főiskola elvégzése után, 1965-ben lett a Mafilm díszlettervezője, a filmgyárban készült alkotásokhoz 1989-ig álmodta meg a hátteret. 1978-tól, nyolc éven át művészeti tanácsadóként is tevékenykedett. 1989-ben a Nemzeti Színház díszlettervezője lett; a teátrumban 1991-ig készített az előadásokhoz színfalakat. Munkásságát kétszer - 1974-ben és 1981-ben - ismerték el Balázs Béla-díjjal, 1985-ben érdemes művész, 1997-ben pedig kiváló művész kitüntetést kapott.

Vayer Tamás készítette többi között az Egri Csillagok, A tanú, a Szerelmes film, a Szindbád, Az ötödik pecsét, a Fekete gyémántok, az Egy erkölcsös éjszaka, a Te rongyos élet, Az utolsó kézirat, a Roncsfilm, a Megint tanú és a Szenvedély című filmek díszleteit. Dekorációt alkotott számos televíziós produkcióhoz, például a Rózsa Sándor, a Napraforgó és az Oszlopos Simeon című filmekhez.

Színházi munkái - többi között - Moliére: Tudós nők, Brecht: Galilei élete, Gogol: Háztűznéző, Vörösmarty: Csongor és Tünde, Katona: Bánk bán, Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés, Ibsen: Peer Gynt, Csehov: Ványa bácsi és García Lorca: Yerma című művének díszlete. A kulisszák megálmodójának arcát Linda főnökeként ismerhette meg az ország.
(MTI)