Mint azt Sabine Füllhaas-Kahnes, a European Television Dialogue (ETD) sajtófelelőse a filmhunak elmondta, a rendezvény elsődleges célja, hogy hozzájáruljon a kelet- és nyugat-európai televíziós piacok közötti kommunikációhoz. „Egy efféle tapasztalat- és ötletcsere ugyanis jelentős segítséget jelent az egyre növekvő európai piacon.” A június 21-iki, a budapesti Gerbeaud Házban megrendezésre kerülő konferencia főbb témáit is ennek megfelelően állították össze a szervezők. Szó lesz a sikerorientált műsorszerkesztésről, a reklámipar és televízió kapcsolatáról, valamint a média és a demokrácia közötti összefüggésekről.

Sabine Füllhaas-Kahnes elmondta, bár az ETD „csupán” harmadszor kerül megrendezésre, máris sikeresnek, és ami az ETD sajtófelelőse szerint a legfontosabb, népszerűnek mondható. Míg az első évben hatvan, a film- és tévéipar, a médiapolitika és -tudomány területéről érkező szakember vett részt a konferencián, tavaly már kétszer ennyien, 120-an voltak kíváncsiak a rendezvény programjaira.

A növekvő érdeklődés ellenére a szervezők mégis úgy érzik, az európai mintákat követni igyekvő kelet-európai szakemberek nem képviseltették magukat megfelelő mértékben a konferencián. Éppen ezért úgy gondolták, közelebb hozzák a helyszínt, s a szokott októberi dátum helyett június 21-én rendezik meg az ETD-t. Természetesen az időpont sem véletlen, másnap kezdődik a DISCOP televíziós vásár, amelyen Közép- és Kelet-Európa televíziósai szép számmal képviseltetik magukat.

A két esemény összehozása mellett sem számítanak az ETD szervezői akkora érdeklődésre, mint tavaly. Az eddigi regisztrációk alapján Sabine Füllhaas-Kahnes úgy véli, mintegy 60-70 résztvevőre számíthatnak, igaz az október 17-én Münchenben megrendezendő második ETD-re már körülbelül 100-120 főt várnak.
A két konferencia különböző témákkal várja a szakembereket. Míg a budapesti programok a tavalyi müncheni fórum témaköreinek megismétlését tűzte ki céljául, a németországi rendezvényen idén a közép- és kelet-európai médiapolitikáról és a régió televíziózásának trendjeiről lesz szó.
Sabine Füllhaas-Kahnes szerint egyébként a kelet- és nyugat-európai televíziózás között nincsenek jelentős különbségek. Az eltérések nem Kelet és Nyugat viszonylatában, hanem az egyes európai országok között jelentősek. Az ETD sajtófelelőse szerint a kelet-európai televíziózás rendkívüli mértékben fejlődik, ugyanakkor ez a gyors tempó rengeteg veszélyt tartogat. Ezek elkerülésében is segít – mondja Sabine Füllhaas-Kahnes – egy összeurópai televíziós konferencia.