2023. 12. 13. filmhu

Hamarosan mozikba kerül a Velencében bemutatott Árni

Megérkezett a film előzetese

Már nem kell sokat várnunk, hogy megnézhessük a 80. Velencei Filmfesztiválon bemutatott filmet, a Cirko Film február 8-án mutatja be az Árnit, Vermes Dorka első nagyjátékfilmjét, amely Tarr Béla kreatív produceri közreműködésével készült.

Az Árnit 80. Velencei Nemzetközi Filmfesztivál Biennale College Cinema szekciójában mutatták be, ahol Vermes Dorka rendező részletesen mesélt nekünk a Biennale College-al való együttműködésről, valamint a projektben kreatív producerként részt vállaló Tarr Béla kitartó lelkesedéséről. Megtudtuk továbbá, hogy a film címszereplőjét alakító Turi Péternek milyen a kígyókhoz való viszonya, illetve arról is beszélt, hogyan tudott számára is terápiás lenni ez a „mozgó, hideg cső”.

A madáralkatú Árni egy vidéken turnézó, szakadt vándorcirkusz mindeneseként dolgozik. A társulatot egy család alkotja, ahol Árni az egyetlen kívülálló. A fiú monoton rutin szerint, szerzetesi egyszerűséggel éli a napjait: gondozza a cirkuszi állatokat és elvégzi a család által rábízott feladatokat. A cirkuszba egy nap új piton érkezik. Az állat felkelti Árni kíváncsiságát, és ahogy elkezdi megszelídíteni, a folyamat egyre erősebb hatással van rá.

 

A film címszerepét Turi Péter, a Színház és Filmművészeti Egyetem hallgatója alakítja, a további szerepekben Spolarics Andrea, Gyöngyösi Zoltán, Koppány Zoltán, Kovács Botond, Gellért Dorottya és Pálya Pompónia látható. A film forgatókönyvét Vermes Dorka rendező mellett Dobány Péter és Al-Farman Petra jegyzik. A film operatőre Lehr-Juhász Péter, vágója Kántor Dávid, producere Zachar Balázs, executive producere Petrányi Viktória, kreatív producere Tarr Béla.

Kritikánk az Árniról: Kígyóbűvölő így még nem vágyott a halálra

Mit csinál ma egy vándorcirkusz a werckmeisteres, vigasztalan Kelet-Európában? Vermes Dorka nagyjátékfilmes bemutatkozása hátborzongató látleletet nyújt egy lecsúszott társulat életén keresztül. Az Árni a Biennale College Cinema keretein belül, 200 ezer eurós mikrobüdzsével készült, és a 80. Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon mutatták be.

Az alkotás a Proton Cinema gyártásában készült. A magyar mozikba február 8-án kerül a Cirko Film forgalmazásában.

Még több magazin

magazin

Sanyiék bűne a mi bűnünk is

Kritika a KIX című filmről

A KIX a felszínen egy nyers, megrázó portré Sanyiról, a budapesti fiúról, aki Mikulán Dávid (és a filmbe később csatlakozó Révész Bálint) előtt…

tovább

magazin

Húsz éve eltemette, most könyvet írtak a legrejtettebb titkából

Kritika a Cáfolat című minisorozatról

A négyszeres Oscar-díjas Alfonso Cuarón első streamingre készített sorozatában a film és történetmesélés eszközeivel tudatosan manipulál, hogy ezzel…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
A családi címerünkön egy juhászkutya belepisál egy gondolába.

Frank Serpico / Serpico

Oszd meg! Az összes idézet