A Fidesz legkésőbb őszre rendezni kívánja a csonka médiakuratóriumok ügyét, hogy ez a több mint két éve tartó vita ne akadályozza a média-jogharmonizációs törvények parlamenti elfogadását, ezáltal hazánk uniós csatlakozását. Az MSZP nem zárkózik el az ötlettől, ám előtte ragaszkodik ahhoz, hogy a jelenlegi csonka kuratóriumokból hívják vissza a delegáltakat, így elhatárolható a felelősség a közmédiumokban eddig történtekért. Az SZDSZ attól tart, hogy a paritás visszaállítása csak a jelenlegi állapotok befagyasztását szolgálná, mivel a kizárólag kormánypártiakból álló testületek már mindent elrendeztek. A pártok médiaszakértői szerint a legkényesebb kérdés, amire aligha kaphatnak pontos választ, az, hogy milyen árat ígérnek a kompromisszumért a harmadik ellenzéki pártnak, a MIÉP-nek.

Információk szerint a Fidesz legszűkebb vezetése már több alkalommal is konzultált arról: hogyan lehetne feloldani a csonka médiakuratóriumok miatt a koalíció és az ellenzék közötti feszültséget. A megoldás keresését több fideszes vezető politikus azért tartja szükségesnek, mert a csonka, csak kormánypárti delegáltakból álló médiakuratóriumok felállítása miatt az MSZP és az SZDSZ nem járul hozzá a hazánk európai uniós csatlakozását előkészítő média-jogharmonizációs törvénycsomag elfogadásához. E nélkül pedig hazánk nem tudja lezárni az uniós tárgyalások médiafejezetét. Lapunk információi szerint a Fidesz arra törekszik, hogy legkésőbb őszre rendezze ezt a kérdést.

Ebbe az irányba az első lépést Martonyi János külügyminiszter már megtette, az EU-csatlakozásról szóló csütörtöki hatpárti megbeszélése után bizakodását fejezte ki, hogy a parlament őszi ülésszaka alatt többek közt megszülethet a médiatörvénynek az audiovizuális fejezet lezárásához szükséges módosítása is.
Népszabadság