"Senki sem mondta, hogy többé ne legyen dohányzás a filmekben” mondta el Glantz, a University of California orvostudományi tanszékének professzora, a Hollywood High School-ban tartott sajtótájékoztatón. "Mi csak azt kérjük, hogy a cigarettázást Hollywood vegye épp olyan komolyan, mint a káromkodást.”

Glantz javaslata szerint az olyan PG-13 filmek, mint a Matchstick Men, a Seabiscuit vagy a Chicago ezentúl kapjanak R (17 év alatt csak szülői felügyelettel) kódot. Az R-filmek általában jóval kevesebb pénzt hoznak, hiszen a tizenévesek jelentős része nem juthat be rájuk. Glantz reményei szerint egy ilyen rendelkezés azt eredményezné, hogy a filmek készítői leszoknának a fölösleges dohányzásmutogatásról, olyan esetekről, mint például a Men in Black nikotinfüggő férgei.

A javaslat kivételt tenne olyan történelmi személyiségek esetében, akik valóban dohányoztak a közéletben is. „Winston Churchill például R-rating nélkül szivarozhatna a filmekben, de az ilyen filmek száma meglehetősen csekély.”

Glantz kiemelte a The Walt Disney Co. PG-kódot kapott Holes és a G-kódos 102 Dalmatians, a Time Warner Secondhand Lions és What a Girl Wants című produkcióit - mindkettő PG-film - valamint a Sony Pictures Entertainment PG-kóddal ellátott alkotását a Master of Disguise-t.

Steve Elzer a Sony szóvivője így kommentálta a felvetést: "Tudatában vagyunk a dohányzás káros hatásának, és nem ösztönözzük az alkotókat, hogy a szereplők cigarettázzanak a filmekben. Mindazonáltal nem korlátozhatjuk őket alkotói szabadságukban.”

A filmek besorolását végző The Motion Picture Association of America direkt módon még nem nyilatkozott, hogy tervezi-e a rendszer megváltoztatását, azt azonban tagadják, hogy a filmek a cigaretta népszerűsítésének eszközei lennének.