Aminek értelmében a legjobb film díját Tarr Béla Werckmeister harmóniákja nyerte. A legjobb kisjátékfilm Mundruczó Kornél rendezésében az Afta. A kísérleti filmek kategóriájában Fligeauf Benedek nyert Beszélő fejek című munkájával. A legjobb első film a Macerás ügyek, Hajdu Szabolcs munkája. A legjobb nem fikciós film Csillag Ádám Mostohák ja lett.

A Millenniumi 32. Magyar Filmszemle díjkiosztó ünnepségével véget ért a magyar film idei mustrája

Budapest, 2001. Február 6.

A díjkiosztó ünnepséggel, amelyet az Átrium Moziban rendeztek meg, véget ért a Millenniumi 32. Magyar Filmszemle. A szemle életműdíjasainak Miskolczi Péter, a Szemletanács elnöke adta át a kitüntetést. Ebben az elismerésben részesült Banovits Tamásdíszlettervező- rendező, Gulyás Lajosgyártásvezető és Palásthy Györgyrendező.

A játékfilmes és a nem fikciós filmes zsűri nevében a két elnök Enyedi Ildikó rendező és Ormos Mária történész ismertette a testületek döntéseit.

A játékfilm zsűri tagjai: Enyedi Ildikórendező - a zsűri elnöke, Horváth György -a Titanic Fesztivál igazgatója, Klöpfler Tibor -operatőr, Létay Vera -kritikus-esztéta, Mispál Attila - rendező. A testület döntött egyúttal a kisjátékfilm kategóriában osztott díjakról is.

A játékfilm zsűri a fődíjat ebben az évben Tarr Béla:Werckmeister harmóniák című filmjének ítélte meg. A díjat Enyedi Ildikó, a zsűri elnöke adta át. A díjat a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma, a Magyar Mozgókép Közalapítvány és a Kodak ajánlotta fel.

A zsűri a rendezői díjat - amelyet a Magyar Mozgókép Közalapítvány ajánlott fel - Sopsits Árpádnak ítélte a Torzókcímű filmjéért. A díjat Enyedi Ildikó, a zsűri elnöke adta át.

A Magyar Filmlaboratórium által adományozott operatőri díjat a játékfilmes zsűri Pohárnok Gergelynekítélte az I love Budapest és a Szortírozottlevelek című filmekben nyújtott operatőri munkájáért. A díjat, amely laborszolgáltatást tartalmaz, Paizs Jenő, a Magyar Filmlaboratórium igazgatója adta át.

A zsűri különdíjat adományozott Medvigy Gábornak operatőri tevékenységéért. A Magyar Mozgókép Közalapítvány díját Enyedi Ildikó, a zsűri elnöke adta át.

A zsűri elsőfilmes rendezőidíjban részesítette Hajdú Szabolcsot, Macerás ügyek című filmjéért. Budapest Főváros Önkormányzatának díját Dr. Schiffer János főpolgármester helyettes adta át.

A zsűri elsőfilmes díjat adományozott megosztvaIncze Ágnesnek,I loveBudapest és Török Ferencnek, Moszkva tér című filmjéért. Budapest Főváros Önkormányzatának díját Dr. Schiffer János főpolgármester helyettes adta át.

Kísérleti filmdíjban részesült Fliegauf Benedek,Beszélő fejek című filmjéért.
A Magyar Mozgókép Közalapítvány díját Enyedi Ildikó, a zsűri elnöke adta át.

Kisjátékfilm díj
jal jutalmazta a zsűri Mundruczó Kornélt, az Afta című film rendezőjét.A Flamex díját a zsűri elnöke, Enyedi Ildikó adta át.

A zsűri a legjobb forgatókönyvdíját adta Czabán György, Para-Kovács Imre,Buglya Sándor, Győri Csilla és Pálos György, Feri és az édes élet című filmjükért. A HBO díját Enyedi Ildikó, a zsűri elnöke adta át.

A legjobb női színészdíját a zsűri Börcsök Enikőnek ítélte, a Paszport című filmben nyújtott alakításáért. A Magyar Mozgókép Közalapítvány díját Enyedi Ildikó, a zsűri elnöke adta át.

A legjobb férfi színészdíját a zsűri Hollósi Frigyesnek, a Feri és az édes élet című filmben nyújtott alakításáért ítélte meg. A Magyar Mozgókép Közalapítvány díját Enyedi Ildikó, a zsűri elnöke adta át.

A legjobb női epizódszereplődíját a zsűri Pápai Erzsinek adományozta, a Moszkva tér című filmben nyújtott alakításáért. A Magyar Mozgókép Közalapítvány díját Enyedi Ildikó, a zsűri elnöke adta át.

A legjobb férfi epizódszereplő díját Mácsai Pál nyerte el, a Torzók című filmben nyújtott alakításáért. A Magyar Mozgókép Közalapítvány díját Enyedi Ildikó, a zsűri elnöke adta át.

A legjobb vágó "Aranyolló"-díját Lemhényi Réka kapta, a Macerás ügyek című filmben nyújtott teljesítményéért. A HSE díját Enyedi Ildikó, a zsűri elnöke adta át.

A legjobb hangmérnök "Mikrofon"-díját Márkus Tamás nyerte el, a Vakvagányok című filmben nyújtott teljesítményéért. A HAES díját Enyedi Ildikó, a zsűri elnöke adta át.

A Joy Magazin különdíját, az 1m Ft értékű médiatámogatást a legígéretesebb ifjú tehetségnek, Hámori Gabriellának adományozta az I loveBudapest című filmben nyújtott alakításáért. A díjat a zsűri elnöke, Enyedi Ildikó adta át.

A Játékfilm zsűri dícsérő oklevélben részesítette: Szekeres Csaba(Érintések),Kocsis Ágnes(Szortírozott levelek), Kotnyek István(Közelgő kékség),Káldy László(A robogós ember). A díjat a zsűri elnöke, Enyedi Ildikó adta át.

A Millenniumi 32. Magyar Filmszemle nem fikciós film zsűrijének ( a zsűri tagjai: Ormos Máriatörténész - a zsűri elnöke, Dömölki János - rendező, Zalán Vince - filmesztéta) döntése alapján

a fődíjat Csillag Ádám kapta Mostohák című alkotásáért.
A Magyar Történelmi Film Alapítvány díját Ormos Mária, a zsűri elnöke adta át.

A filmszemle nem fikciós zsűrije a rendezőidíjat Mohi Sándornak ítélte, az Ahogy az isten elrendeli - Olga filmje című alkotásáért. A Magyar Történelmi Film Alapítvány díját Ormos Mária, a zsűri elnöke adta át.

Művészeti portré kategória díjban részesítette a zsűri dr. Kiss Gabriellát,XX.Századi Sámán című filmjéért. A Magyar Történelmi Film Alapítvány díját Ormos Mária, a zsűri elnöke adta át.

A történelmi dokumentum kategória díjatVarga Ágotának ítélte a zsűri Porrajmos/Cigány holocaust című munkájáért. A Magyar Történelmi Film Alapítvány díját Ormos Mária, a zsűri elnöke adta át.

Az idei esztendőben a filmszemlén jelen lévő külföldi kritikusok GeneMoskowitz díját szavazták meg Tarr Béla:Werckmeister harmóniák című filmjéért. A díjat Manni-Hamalainen Marjatta - filmkritikus (Finnország) adta át.

A Mozisok Országos Szövetségének díját, a tavalyi évben legnagyobb közönségsikert elért (260 ezer néző) magyar film, a Kabay Barna és Petényi Katalin által rendezett Hyppolit kapta. A díjat átadta: Petróczi Sándor, a Mozisok Országos Szövetségének elnöke.

Az interneten szavazók közönségdíját (egy nagy értékű számítógépet egy éves Internet hozzáféréssel) a szemle honlapjának működését biztosító társaságok - filmhu, econet.hu Rt, Vivendi Telecom Hungary Rt. - nevében kapja Török Ferenc, Moszkva tér című filmjéért.