Mihályfy Sándor 1937. január 21-én Miskolcon született. A Színház- és Filmművészeti Főiskola elvégzése után, 1963-tól a Magyar Televízióban ügyelőként, asszisztensként, technikai rendezőként, később főrendezőként dolgozott. Pályafutását a Balázs Béla Stúdióban dokumentumfilmek rendezésével kezdte, majd tévéjátékokat, játékfilmeket készített. Legnagyobb sikerét az Indul a bakterház című, 1980-ban bemutatott játékfilmmel érte el.
Legemlékezetesebb alkotásai közé tartozik még a Kertész utcaiak, a Piac, a Gellérthegyi álmok, a Telefonpapa, a Vihar a lombikban, az Átok és szerelem, a Gyermekrablás a Palánk utcában, a Máz, a Margarétás dal, a De victus vincit és a Titkos háború című film.
Nevéhez fűződik az Ábel-trilógia is: Az Ábel a rengetegben (1993), az Ábel az országban (1994) és az Ábel Amerikában (1998).
Mihályfy Sándort 1985-ben Balázs Béla-díjjal, 1990-ben érdemes művész elismeréssel tüntették ki.
James McCargar ötletéből a forgatókönyvet írta: Gara János.
Rendező: Mihályfy Sándor
Go-Film - MTV Rt- TV 2 - ORTT produkció
James McCargart, alias Felix Christopher amerikai hírszerző tisztet, aki 1947-től 1948-ig a Szövetséges Ellenőrző Bizottság amerikai missziójának tagjaként elsőnek fedezte fel az 1947-es kékcédulás választási csalásokat, és aki összesen hetvenöt embert, politikusokat, tudósokat, azok családját, asszonyokat, gyermekeket mentett ki a kommunista diktatúra és az ÁVO kínzásai elől.
Érdekfeszítő képek elevenítik fel a hírszerző tiszt budapesti tevékenységét, kapcsolatait, veszélyes, merész akcióit, amelyek során betekintést nyerünk a korabeli Budapest életének különleges világába.
Itt keverik a nagy politika kártyáit, itt igyekeznek megkaparintani és kiterjeszteni a befolyási zónákat, megszerezni a hatalmat és megakadályozni a demokrácia kialakulását.
A történetbe érdekesen beleszövődik a két főhős: Félix Christopher és Kalmár Lilla, a magyar szépasszony szerelme, akiről később kiderül, hogy "hazafias" feladatként rendszeres jelentést küldözget szerelméről az ÁVO felső vezetésének.
Amikor már nagyon forróvá válik a talaj a rendkívüli képességű hírszerző tiszt lába alatt, és a letartóztatás veszélye fenyegeti, hazarendelik Washingtonba, de utolsó akciójaként a szovjet határellenőrzést áttörve, egy katonai teherautóban bútorok között menekíti ki az üldözött jobboldali politikusokat és családtagjait, köztük szerelmét, Kalmár Lillát is. A sors kegyetlen játékaként éppen az amerikai hírszerző tiszt fizet nagy árat bátor mentési akciójáért – mivel összesen hetvenöt üldözött magyart ment ki Európába, Amerikába, - az orosz határőrség gépfegyversorozata a bútorok között rejtőzködő Lillát találja el, aki már nem éri meg élve, hogy a szabadság földjére léphessen.