A párod, akivel már alig várod, hogy összeházasodjatok, kitalálja, hogy még az igen előtt próbáljatok ki egy szvinger-kalandot négyesben egy másik párral. Te egyáltalán nem akarod, az ő kedvéért mégis beadod a derekad. Szajki Péter a nők szemszögéből láttatja a párkapcsolati problémákat. Ha a Nejem, nőm, csajom eddig kimaradt volna, most kipipálhatod a Filmhéten.
Nézz bele a filmbe!
"Sokat instruált, de inkább apró, finom dolgokat" - mesélte a Szajki Péterrel való közös munkáról a film női főszereplője, Lovas Rozi. "Nem okozott gondot, hogy azt csináljam, amit szeretne, mert mindig értettem, hogy mit akar. Egy olyanra emlékszem, amikor mást gondoltam volna, hogy amikor otthon vagyunk a párommal, és lehuppanok mellé, felraktam a lábam a mamusszal az asztalra. Erre Péter azt mondta, hogy ilyet nem csinál az ember, pedig szerintem simán belefért volna. De ez apróság, és a partnereimmel, Bélával, Kovács Patríciával és Schmied Zolival is nagyon élvezetes volt a munka, végigröhögtük az egészet, már az elejétől egymásra hangolódtunk, és jól esett, hogy elfogadtak. Ahogy együtt játszottunk, azon is éreztem a bizalmukat felém" - hangsúlyozta a színésznő a Filmhunak adott interjúban.
Bálint szerepében Mészáros Béla látható, aki filmbeli alakításáról a következőket mondta: "Mélyen át tudtam élni a kocsiban játszódó jelenetet, amikor Bálint elmondja Szilvinek, hogy milyen nehéz mindig tartania magát az embernek az elköteleződéséhez. És nem arról van szó, hogy fontosabb lenne neki egy másik nő, ez a problémakör jóval összetettebb, szerintem nem fekete vagy fehér. Annál sokkal bonyolultabb, mint ha azt mondjuk, hogy ha szeretsz valakit, akkor kibírod. Ezt próbáltam megfogni a szerepben, és azt hiszem, abban a jelenetben sikerült."
A Nejem, nőm, csajom című filmet október 13-án és október 19-én vetítik a Magyar Filmhéten. A teljes hétfői programért kattints ide!
Még több magazin
magazin
Transzgenerációs minták megtöréséről, az apaság átalakuló szerepéről és a bennünk feszülő destruktív ösztönökről mesél a Universal…
továbbmagazin
Lilja Ingolfsdottir első egész estés filmje a Karlovy Vary Filmfesztiválon vett repülőrajtot, majd több nemzetközi elismerés mellett a miskolci…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié