2024. 08. 07. filmhu

Új díjat zsebelt be Szász Attila rövidfilmje az egri csatáról

Holland gyerekfilm fesztivál is elismerte az Eger, 1552 című filmet

Mai gyerekek szemszögéből mutatja be az egri vár ostromát Szász Attila rövidfilmje, amelynek nemzetközi premierje az Egyesült Államokban volt. Most a Children Cinema Awards nevű fesztivál díjazta az Eger, 1552 című filmet.

A Children Cinema Awards nevű fesztivál, amely kétévente oszt díjakat az elsősorban gyerekek és fiatalok számára készült alkotások számára, a European Children's Film Association nevű szervezet tagja. Az Eger, 1552 a Legjobb Rendező kategória díjat nyerte el, amely az alkotás harmadik díja, és egyben huszonharmadik fesztiválszereplése.

A díjazott alkotásokat decemberben levetítik Amszterdamban egy fesztivál keretében, ahol átadják a Golden Eagle díjat is a legjobb gyerekfilmnek és ifjúsági filmnek.

Az Eger, 1552 történetében két hatodikos diák eltéved egy osztálykiránduláson az egri várban, és hirtelen az 1552-es ostrom közepén találják magukat. A két tinit Kovács-Szégner Gergely és Boros Borka alakítja, mellettük feltűnik Trokán Nóra, Molnár Levente, Jászberényi Gábor és Orosz Ákos is.

www.youtube.com/watch?v=UHE0GfzUKYc

 

A 17 perces rövidfilm rendezője Szász Attila, a forgatókönyvet közösen készítették Köbli Norberttel. Az Eger, 1552 az egri Dobó István Vármúzeum megrendelésére készült, Magyarországon kizárólag a vár jelenleg épülő mozitermében látható, a vármúzeum programjának szerves részeként.

Az alkotást eddig négy kontinens 12 országában vetítették, idén már volt Egyiptomban, és látható lesz még Kínában, Grúziában és Indiában is.

Címlapkép: Eger, 1552

Még több magazin

magazin

Rujder Vivien: Ahogy halad az idő egy színésszel, a tapasztalat megjelenik az arcán

Interjú a Véletlenül írtam egy könyvet színésznőjével

Január 16-án érkezett meg a magyar mozikba Lakos Nóra második egész estés alkotása, a Véletlenül írtam egy könyvet. A Tallinn Black Nights-on…

tovább

magazin

Újra melóban a kettéválasztott tudatú irodisták

Streaming ajánló január második felére

Több éves kihagyás után második évaddal jelentkezik Ben Stiller zseniális munkahelyi sorozata, Hajdu Szabolcsék névnapot ünnepelnek, Kojak pedig…

tovább

Véletlenül írtam egy könyvet

Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.

Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen

Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik

Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók

a teljes dosszié
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
- Írjon tovább.
- De olyan gonosz vagyok.

Elveszett jelentés

Oszd meg! Az összes idézet