2024. 08. 07. filmhu

Új díjat zsebelt be Szász Attila rövidfilmje az egri csatáról

Holland gyerekfilm fesztivál is elismerte az Eger, 1552 című filmet

Mai gyerekek szemszögéből mutatja be az egri vár ostromát Szász Attila rövidfilmje, amelynek nemzetközi premierje az Egyesült Államokban volt. Most a Children Cinema Awards nevű fesztivál díjazta az Eger, 1552 című filmet.

A Children Cinema Awards nevű fesztivál, amely kétévente oszt díjakat az elsősorban gyerekek és fiatalok számára készült alkotások számára, a European Children's Film Association nevű szervezet tagja. Az Eger, 1552 a Legjobb Rendező kategória díjat nyerte el, amely az alkotás harmadik díja, és egyben huszonharmadik fesztiválszereplése.

A díjazott alkotásokat decemberben levetítik Amszterdamban egy fesztivál keretében, ahol átadják a Golden Eagle díjat is a legjobb gyerekfilmnek és ifjúsági filmnek.

Az Eger, 1552 történetében két hatodikos diák eltéved egy osztálykiránduláson az egri várban, és hirtelen az 1552-es ostrom közepén találják magukat. A két tinit Kovács-Szégner Gergely és Boros Borka alakítja, mellettük feltűnik Trokán Nóra, Molnár Levente, Jászberényi Gábor és Orosz Ákos is.

www.youtube.com/watch?v=UHE0GfzUKYc

 

A 17 perces rövidfilm rendezője Szász Attila, a forgatókönyvet közösen készítették Köbli Norberttel. Az Eger, 1552 az egri Dobó István Vármúzeum megrendelésére készült, Magyarországon kizárólag a vár jelenleg épülő mozitermében látható, a vármúzeum programjának szerves részeként.

Az alkotást eddig négy kontinens 12 országában vetítették, idén már volt Egyiptomban, és látható lesz még Kínában, Grúziában és Indiában is.

Címlapkép: Eger, 1552

Még több magazin

magazin

A rap a legjobb fegyver a szabadságért vívott küzdelemben

Kritika a Kneecap című filmről

Nyelvében él a nemzet. Ha hallanák a Széchenyi Istvánnak tulajdonított szállóigét, minden bizonnyal azonosulnának vele a Kneecap nevű belfasti…

tovább

magazin

Fazakas Péter: Öröm volt hallgatni, ahogy áradnak a régi emlékek, történetek

Interjú a Ma este gyilkolunk rendezőjével

A Ma este gyilkolunk egy színészotthonban játszódik, ahol rejtélyes gyilkosság történik, főszerepben Kern Andrással. A film rendezőjével, A játszmát…

tovább

És mi van Tomival?

Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba

Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?

Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül

Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés

Fekete pont

Szimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.

Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle

Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak

Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Tíz másodperc van hátra életed legkínosabb pillanatáig!

Ford Fairlane kalandjai

Oszd meg! Az összes idézet