Budapest utcáin nyomja tövig a gázt Scarlett Johansson
Rövid részlet a legújabb Marvel-filmből
A Fekete Özvegyet alakító színész és Florence Pugh fittyet hány a fővárosi sebességhatárra. Még szerencse, hogy nem hétvégén száguldoztak a pesti rakparton, amikor autók helyett sétáló embereket és futókat kellett volna kerülgetniük.
A Fekete Özvegy július 8-től lesz látható a mozikban, és hogy ez a dátum minél több ember fejébe beleégjen, egy újabb ízelítőt adtak ki a szuperhősfilmhez. A Scarlett Johansson által játszott Fekete Özvegyet egy motoros üldözi, a kocsiban mellette ül a Kisasszonyokból és a szintén hazánkban forgatott Midsommarból ismert Florence Pugh is, aki alighanem át fogja venni Johanssontól az Özvegy szerepét.
Ezzel a filmmel veszi kezdetét a mozikban a Marvel-univerzum negyedik fázisa, időben viszont visszafelé ugrik egyet, ugyanis az Amerika Kapitány: Polgárháború és a Bosszúállók: Végjáték között játszódik. További fontos szerepekben feltűnik benne Rachel Weisz, David Harbour, Ray Winstone, és persze Budapest, amelyet már a korábbi előzetesekben is könnyedén fel lehetett ismerni.
Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Szimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.