Megérkezett a Mufasa: Az oroszlánkirály hosszú előzetese
Barry Jenkins, az Oscar-díjas Holdfény rendezője készíti a 2019-ben kasszát robbantó, fotorealisztikus animációval újragondolt Az oroszlánkirály előzménytörténetét. A Mufasa: Az oroszlánkirály az eredeti rajzfilmben tragikus halált halt Mufasa és fő ellenlábasa, Zordon közötti viszonyról szól, a most érkezett előzetes pedig egy meglepő csavart is tartogat.
Az idei karácsonyi időszak nagy sikervárományosának ígérkezik az „élőszereplős" Az oroszlánkirály eredettörténete. A 2019-ben készült, a klasszikus Disney-mesék újragondolásainak sorát (Aladdin, Dumbó, Szépség és a szörnyeteg) gyarapító remake világszinten több mint másfél milliárd dolláros bevételt termelt, így borítékolható volt, hogy a Disney meglovagolja a hatalmas anyagi (és a finoman szólva is visszafogott kritikai) sikert. A feladattal ezúttal nem a 2019-es remake-et jegyző Jon Favreu-t, hanem az indie szcénából érkező, a 2017-ben három Oscarral jutalmazott Holdfény, valamint a Ha a Beale utca mesélni tudna rendezőjét, Barry Jenkinst bízta meg a stúdió.
A Disney idei rajongó expóján, a D23-on debütált előzetes rögtön egy váratlan fordulattal indul. Az oroszlánkölyök Mufasa épp fuldoklik, amikor a fiatal Zordon és anyukája rátalálnak és befogadják. Mufasa tehát nem vér szerinti tagja a dinasztiájának, azaz az eredeti, 1994-es rajzfilmben uralkodóként regnáló oroszlán az eddig látottak alapján nem lehetett a trón törvényes örököse. A 2019-es változat után ismét íróként szereplő Jeff Nathanson forgatókönyve úgy tűnik, árnyalja majd a korábbi képet és a történet talán arra is választ ad, hogyan vált az előzményfilmben még Taka néven szereplő, vidám tekintetű oroszlán később a sebhelyes, számkivetett Zordonná.
A Mufasa: Az oroszlánkirály vizualitásában folytatja a 2019-es előd által kijelölt utat, tehát ismét realisztikusan animált, emberi nyelven beszélő, mozgó szájú állatokat láthatunk majd a vásznon, a magyar mozikban december 19-től.
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Mint az ügyvéded, azt javaslom: bérelj egy szupergyors nyitott kocsit.Kokain is fog kelleni!! Meg magno a különleges zenéhez, meg akapulkó ingek! Húzd el a csíkot legalább 48 órára.