A május 16-27. között zajló Cannes-i Filmfesztivál ad otthont a European Producers Club (EPC) által szervezett 28. koprodukciós fórumnak, ahol tizennégy ország huszonkét filmtervét mutatják be. Május 21-én a kiválasztott alkotásokat különböző országokból érkező, a közös munka iránt érdeklődő producerekkel ismertetik meg.

A kiválasztottak között van Pálfi György új filmterve is, amelynek forgatókönyvét feleségével, Ruttkay Zsófiával közösen írják. A Hukkle és a Taxidermia rendezője Rejtő Jenő egyik legjobbnak tartott bűnügyi regényét, a Csontbrigádot adaptálja. Az Eurofilm Stúdió a film előkészítésére a tavalyi fejlesztési pályázaton 7,5 millió forintot nyert, az alkotók a koprodukciós partnerek bevonása előtt motívumok, helyszínek keresésével, a forgatókönyv írásával, és a látványterv elkészítésével foglalkoznak.

Mint arról Miskolczi Péter, az Eurofilm vezetője és a Csontbrigád magyar producere a filmhu-nak beszámolt, a film forgatókönyvének első változata már elkészült, Cannes-ba azonban mégsem ezzel érkeznek az alkotók, ugyanis, "még csiszolni kell rajta". Az EPC-re az Eurofilm egy olyan brossúrát állított össze a leendő nemzetközi partnereknek, amely tartalmazza a film szinopszisát, az előzetes költségvetésre vonatkozó adatokat, illetve az alapvető információkon túl javaslatot tesznek a főbb szerepeket játszó színészekre is. "Szeretnénk kideríteni, melyek azok a külföldi produkciós cégek, amelyek a Hukkle és a Taxidermia sikerei után érdekeltek lehetnek a legújabb Pálfi-filmterv megvalósításában" - fogalmazott a Cannes-i koprodukciós fórummal kapcsolatos elvárásait illetően Miskolczi Péter. A Csontbrigád hozzávetőlegesen 4-5 millió euróból valósulhat meg, informálta a producer a filmhu-t.

A partnereket kereső alkotók között jelen van még az olasz Paolo Sorrentino, aki első két filmjével jelentkezik a Cannes-i fesztiválon, a lengyel Slawomir Fabicki (akinek a tavalyi az Un Certain Regardban debütált Jóvátételét nemrégiben a Titanic fesztiválon tekinthettük meg, a főszereplő Antoni Pawlickivel készült interjúnk itt olvasható), a holland Marleen Gorris, Belgiumból pedig Micha Wald és Vincent Lannoo vesz részt az eseményen. A nemzetközi csapatban jelen lesznek spanyol, brit, francia, német, görög, portugál, és norvég rendezők is.

Május 14-éig jelentkezhet minden érdeklődő producer, aki résztvenne a fórumon.

Kontakt: Eglantine Pottiez de Cesari (tel.: +33 1 44 90 06 13 vagy e-mail: eglantine.leclub@wanadoo.fr )


A programban részt vevő alkotók:

Il Divo - Paolo Sorrentino (Lucky Red - Olaszország)
Csontbrigád (Skeletal Brigade) - Pálfi György (Eurofilm)
Bonobo Jingo - Slawomir Fabicki (Opus Film - Lengyelország)
My Father’s Notebook - Marleen Gorris (Eye Works - Hollandia)
The Seven Last Days of Lucy - Vincent Lannoo (Artémis - Belgium)
Simon Konianski - Micha Wald (Versus Production - Belgium)
Thanator - Tawfik Abu Wael ( Acaba/Lama - Olaszország/Izrael).
Thousand Flowers Palace - Jöel Farges (CDP Films - Franciaország)
El Escorial Conspiracy - Antonio Del Real (Mascara Films - Spanyolo.)
Secretos - Saura Medrano (Zebra Producciones - Spanyolo.)
The Consul of Sodoma - Agusti Villaronga (Artica/ Lolafilms - Spanyolo.)
Witch and Saint - Dana Vávrová (Ziegler Film - Németország)
Iron Clad - Jonathan English (Zephyr Films - UK)
Three Way Split - Neil Hunter és Tom Hunsinger (Magic Light Pictures - UK)
The Coat - Kutlug Ataman (Scala Productions - UK)
Forgiveness - Efthimios Hatzis (Argonauts - Görögo.)
America! - João Nuno Pinto (Animatografodois - Portugália)
Mother Tongue - Rajan Khosa (Elephant Eye Production/ Bard Entertainment - India/UK)
Buddha - Pan Nalin (Wonderworks - India/Franciao.)
Viking (Filmhuset - Norvégia)
Holy Shroud: the Crusader (Filmax - Spanyolo.)