A sorozat következő alkotása a Volpone (november 27-én, 22.10-kor) örök figurát teremtett ravasz antihősével, aki nagyon is mai karakter: a korrupció és a kapzsiság jelképévé vált -színészi bravúrt juttatva Gérard Depardieu-nek.

Volpone
Francia-portugál tévéfilm
Ben Jonson komédiája alapján írta: Eric-Emmanuel Schmitt. Fényképezte: Willy Stassen. Zene: Jean-Pascal Beinuts, Frédéric Auburtin. Rendező: Frédéric Auburtin.
Volpone jól megtréfálja gazdag ismerőseit, akiket - noha maga sem jobb náluk - mélységesen utál. Léhűtő ravasz szolgája útján nagybeteg hírét költi magának, hogy aztán a végrendelet-készítés revolverével értékes ajándékokat zsarolhasson tőlük. A számítás pompásan beválik. Kiderül, hogy az emberek pénzért mindenre kaphatók, apa kitagadja a fiát, férj eladja a feleségét érte. A szimuláns Volpone betegágya előtt lehull róluk minden álarc...
Volpone - Gérard Depardieu (Helyey László), Mosca - Daniel Prévost (Csuja Imre), Grappione - Gérard Jugnot (Besenczy Árpád), Secco - Robert Hirsch (Uri István).
(Szerkesztő: Gyulai Zsuzsa.)

Heinrich Böll Csoportkép hölggyel (december 4-én, 22.00-kor) Lenije időutazásra visz bennünket Romy Schneider finom rezdülésein keresztül.
Csoportkép hölggyel (Gruppenbild mit Dame)
NSZK-francia film
Heinrich Böll regénye nyomán írta: Aleksandar Petrovic, Jürgen Kolbe. Fényképezte: Pierre-William Glenn. Rendező: Aleksandar Petrovic.
Heinrich Böll világhírű családregényének cselekménye a huszadik század kezdetétől a hetvenes évekig húzódik, színhelye pedig ezúttal is Köln, a Nobel-díjas író szülővárosa. A történet egy 48 éves hölgy, Leni Pfeiffer (leánynevén Gruyten) életét kíséri végig. Az események során számos bűntény is lelepleződik, és érdekes keresztmetszetet kapunk a német nép különböző rétegeinek a hitlerizmus alatti életéről. „Leni, az érzékiség félreismert zsenije” szerelmes lesz Pelzelbe, aki az első világháború végén, sajátos módon, hullarablással alapozza meg vagyonát, majd telekspekulációból és műhelye jövedelméből él. A férfi belép a náci pártba is: nem gyilkol, leendő áldozatait futni hagyja - aranyért.
Leni apja építési vállalkozóként erődítményeket tervez a fasiszta Németországnak, egészen 1943-ig, amikor katona fiát - aki a gondjaira bízott tankokat ócskavasként kiárusítja a megszállt Dániában - főbe lövik. Leni életútja az egyszerű német emberek sorsát is szimbolizálja.
Leni Gruyten - Romy Schneider (Kovács Nóra), Boris Koltowski - Brad Dourif (Görög László), Walter Pelzer - Michel Galabru (Grúber Hugó), Erhard Schweigert - Vadim Glowna, Klementine nővér - Milena Dravic, Boldig - Rüdiger Vogler.
(Magyar szöveg: Nagy Gabriella. Szinkronrendező: Andor Péter.)
(Szerkesztő: Gyulai Zsuzsa.)

Truman Capote aprólékos ábrázolásában A fűhárfa (december 11-én) egy költői szépségű kisvárosba kalauzol, mesterien megrajzolva - Walter Matthau és Jack Lemmon jutalomjátékával - az ott élők ismerősnek tűnő figuráit.

Cervantes elmés és nemes Don Quijote-jának (december 25-26-án) örök szélmalomharca átível évszázadokon át napjainkba. Van-e olyan, aki nem találkozott még soha ilyen furcsa lénnyel, az elesettek védelmezőjével, akinek elszántsága, hősiessége mindannyiunknak elkélne?!

Jókai Mór festett történelmében (Egy magyar nábob) filmért kiáltanak a hősök, annyi érzelmet, cselekményt és katarzist rejt a jó és a rossz harca, a fekete és a fehér szembenállása, ahol csak győztes vagy vesztes lehetsz, mert nincs középút. Várkonyi Zoltán mesteri filmmeséibe öltözik a magyar história.

A csendes amerikai Graham Greene egyik legismertebb regénye. A rekkenő hőségtől sújtott Saigonban zajló viharos szerelmi háromszög mögött ott lapul a háború, és az emberi konfliktusok miatti morális vívódás.

A teljesség igénye nélkül felsorolt címekből is látható, mennyi kellemes téli estét szerezhet ez a filmválaszték, talán újraolvasásra késztetve a nézőt. (Összeállította: André Judit)