hír
„A hatalom egy éhes bestia” – alapozza meg az előzetes narrátora a sorozat fullasztó hangulatát. Az évszám 1978, és a román diktátor tanácsadója…
továbbhír
Az adaptáció témáját járja körbe a fesztivál tavaszi válogatása, illetve Budaörstől Miskolcig számos városba is eljutnak a tavalyi év filmjei. …
továbbhír
Az Arany Pálmáért idén Wim Wenders, Ken Loach, Todd Haynes, Alice Rohrwacher és Nanni Moretti is versenyben lesznek. Régi visszatérők, új nevek,…
továbbhír
Április 12. és 26. között kizárólag a Cinegón látható az Egy újságíró meggyilkolása. A 2018-as Kuciak-gyilkosságot feldolgozó dokumentumfilm tavaly…
továbbhír
Április 30-án ünnepeljük a magyar film napját, 122 éve ezen a napon mutatták be az első megrendezett magyar filmet, A tánczot. A Filmintézet…
továbbhír
Pedro Almodóvar spanyol rendező angolul forgatott új rövidfilmjét Ethan Hawke-kal és Pedro Pascallal a főszerepben a 76. cannes-i filmfesztiválon…
továbbhír
A Csendes barát munkacímű filmben összefonódik az emberi és a természeti világ, és fontos szerepet kap benne egy Európába hurcolt idős fa. 450 ezer…
továbbhír
A Maïwenn által rendezett Jeanne du Barry című film nyitja meg május 16-án a 76. cannes-i filmfesztivált. Az Oscar-díjra jelölt Johnny Depp az…
továbbhír
A legnagyobb kortárs filmesek mellett támogatják a Hab rendezőjét, Lakos Nórát, aki most Véletlenül írtam egy könyvet címmel készít filmet egy…
továbbhír
Április 25. és 27. között indul világhódító útjára a Little Europe Filmfesztivál. A nemzetközi filmszemle elsődleges célja, hogy bemutassa az elmúlt…
továbbFriss
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié