hír
A közelégő nemzeti ünnep alkalmából került sor a művészeti díjak átadásra, azt idei díjazottak között szerepel Tasnádi István, a Memo rendezője, és…
továbbhír
A személyes válság agresszivitásban való levezetéséről készíti diplomafilmjét Füzes Dániel A Szokásjog című film a Budapesti Metropolitan Egyetem…
továbbhír
Tizenötödik alkalommal rendezték meg a nemzetközi 48 Hour Film Project versenyt, amely során a versenyzőknek két napja volt egy film elkészítésre. A…
továbbhír
A Testről és lélekről című alkotás, Enyedi Ildikó rendezése nyerte el a legjobb játékfilmnek járó Magyar Filmdíjat, az elismerést vasárnap este…
továbbhír
Tovább bonyolódik a Kojot, Kostyál Márk hányattatott sorsú filmjének ügye, ezúttal a film Facebook oldalán jelent meg egy kéretlen, politikai…
továbbhír
Valóságos interjú-cunamival jelentkezik az e havi Filmvilág: a lapban Jeles Andrással, Máthé Tiborral, Sándor Pállal és Tóth Barnabással is…
továbbhír
A fesztivál célja, hogy kölcsönhatásban éljen Budapesttel, reflektáljon a város átalakulására, ezért az idei válogatás középpontjában is olyan…
továbbhír
Haragonics Sára rendkívül bátor, személyes hangvételű munkáját a 2015-ös Verzió Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztiválon a ZOOM IN Diákfilmverseny…
továbbhír
Egy héttel az Oscar-díj átadás után, március 11-én, vasárnap este a hazai filmszakma képviselői és neves színművészek jelenlétében a Vígszínházban…
továbbhír
A Magyar Nemzeti Filmarchívum által felújított nyolc magyar film szerepel a „Toute la Mémoire du Monde” (A világ minden emléke) címmel ma kezdődő…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié