hír
Morgan Freeman fogja Nelson Mandelát játszani Dél-Afrika exelnökének önéletrajzi filmverziójában. A Remény rabjainak sztárja a pakisztáni születésű…
továbbhír
Az elmúlt esztendő nagy siker volt a magyar filmek számára külföldön - derül ki a Filmunió 2002-es összesítőjéből. A magyar filmek 49 díjat hoztak…
továbbhír
A kamionosok és a filmrendezők sohasem halnak meg, csak a kirakodást, illetve a forgatást hagyják abba.
továbbhír
A Pannónia Filmstúdióból a 70-es években külföldre távozó Csupó Gábor Los Angelesben alapított rajzfilmstúdiója mára a világ egyik legnevesebb…
továbbhír
Meghalt Conrad L. Hall, Hollywood egyik legelismertebb opratőre január 4-én, 76 éves korában. A kilencszer Oscarra jelölt operatőr kétszer vihette…
továbbhír
Lew Rywin Lew Rywin médiamágnás, filmproducer, az Oscar-díjas Schindler listája és a Roman Polanski által rendezett A zongorista című film…
továbbhír
Jancsó Miklós helyett Igor Lazin készít összekötő etűdöket a Megálló produkció öt kisfilmjéhez, melyet Bodó Viktor, Török Feri, Schilling Árpád,…
továbbhír
Elhunyt Bán Róbert filmrendező, kritikus. A Mi lesz veled Eszterke? rendezője, a Meztelen diplomata dramaturgja, a Színművészeti tanára hetvenhét…
továbbhír
A januári Rotterdami Filmfesztivált idén elárasztják a filmes hagyományokkal szakító DV-re forgatott filmek. Hollandia legnagyobb filmeseménye…
továbbhír
A 2002-es év legjobb filmjének járó díjjal illette a New York-i Filmkritikusok Nemzeti Szövetsége Roman Polanski Holocaust-drámáját. A The Pianist a…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié