hír
Az Oscar-jelölő 44. Odense International Film Festival-on mutatkozik be Damokos Attila Charon című kísérleti filmje. A Cseh Anna Marie és Derzsi…
továbbhír
Tragikus hirtelenséggel, életének 49. évében elhunyt Térey János József Attila-díjas költő, író. A kortárs magyar irodalom kiváló szerzőjének…
továbbhír
Hegedüs Péter Lili című alkotása a legjobb dokumentumfilm kategóriában kapott jelölést a Sydney Filmfesztiválon. A film egy 1956 után Ausztráliába…
továbbhír
Dobos Tamás kapta a Genezis című film fényképezéséért a Zsigmond Vilmos Nemzetközi Filmfesztivál fődíját. Az operatőri munkát a középpontba helyező…
továbbhír
A Pécsi Tudományegyetemen 2003 óta működő Filmtudományi és Vizuális Tanulmányok Tanszék idén szeptembertől új mesterképzést indít: a szeptemberben…
továbbhír
A tavaly bemutatott Ruben Brandt, a gyűjtőt sokan művészeti tudástárnak, akciófilmbe kódolt lexikonnak fogták fel. Számtalan művészeti utalást…
továbbhír
Megnyílt a nevezés a 3. Blue Danube Filmfesztiválra, ahova rövidfilm, super short, animáció, dokumentum, kísérleti és online kategóriában várják a…
továbbhír
Közös kritikaíró pályázatot hirdet 30 év alatti fiatalok részére a Dot & Line és a Kecskeméti Animációs Filmfesztivál, az első három helyezett…
továbbhír
A Filmjus Alapítvány 2019-ben ismét pályázatot hirdet műfaji megkötöttség nélkül forgatókönyvírásra, forgatókönyv fejlesztésre, illetve…
továbbhír
A pénteken kezdődő 18. Transilvania Nemzetközi Filmfesztivál (TIFF) idén is külön figyelmet biztosít a legújabb magyar filmeknek és alkotóiknak.…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéMichael Longstreet / Az öldöklés istene