hír
A varsói filmfesztiválon Simonyi Balázs kisfilmje, és Hajdu Szabolcs készülő játékfilmje mutatkozik be, Cseke Eszter és S. Takács András kapták a…
továbbhír
Hajdu Szabolcs legújabb készülő filmje a Karlovy Vary filmfesztivál részeként megrendezett Works in Progress szekcióban mutatkozik be a nemzetközi…
továbbmagazin
Az Unio Film és a Magyar Televízió 2009-ben egy tizenkét részből álló sorozat keretében biztosított lehetőséget fiatal rendezők számára egy-egy…
továbbhír
Hajdu Szabolcs Bibliotheque Pascal című Filmszemle-díjas rendezése nyerte a fődíjat, de díjazták a Cannes-ban is elismert Pál Adrienn-t is, amely…
továbbhír
Január óta forgatja legújabb nagyjátékfilmjét Hajdu Szabolcs Dosztojevszkij A játékos című regényéből - méghozzá Las Vegasban, ahol egyáltalán nem…
továbbhír
A Bibliothéque Pascal lett az év filmje a filmhu olvasói szerint. A szavazatok több mint 50%-át kapta Hajdu Szabolcs rendezése: így a Filmszemle…
továbbhír
A torinói filmfesztiválon láthatja először Olaszország közönsége Hajdu Szabolcs Bibliothéque Pascal című filmjét - tudatta a Magyar Filmunió. Az…
továbbhír
Nézd meg velünk a Hajónaplók összefűzésével készült East Side Stories című filmet hétfő este a Kortárs Magyarok Filmhu-Odeon Filmklubban! A vetítés…
továbbhír
Teljesen kiszámíthatatlan, hogyan szavaz majd a Los Angeles-i Filmakadémia kétezer tagja, de a megfelelő promóció nagyon fontos - reagált Hajdu…
továbbhír
Az Oscar-díjra nevező bizottság 2010. szeptember 7-i ülésének döntése értelmében Magyarországot a 2011. évi „legjobb idegennyelvű film” kategóriában…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Filmhu podcast #101: Till Attila
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié