hír
Május 10-ig lehet pályázni a 14. Filmtett Workshopra, amelyet augusztus 4-14 között rendez meg a kolzsvári székhelyű Filmtett Egyesület. A nyári…
továbbmagazin
Hajdu Szabolcs 2014-ben bemutatott Délibáb című filmjét vetítették a BKF Fényíró Filmklubjában a műlt héten. A rendező és a film operatőre, Nagy…
továbbmagazin
2014-ben is sokat beszélgettünk filmesekkel, csak kérdeztünk és kérdeztünk, ők pedig meséltek nekünk. Hajdu Szabolcs, Pálfi György, Mundruczó…
továbbdosszié
Idén is beszélgettünk rendezőkkel, színészekkel, operatőrökkel, producerekkel, mozi vezetőkkel, most pedig összeszedtük 2014-ben készült…
továbbmagazin
Hatodik nagyjátékfilmjét, a Délibábot a torontói filmfesztiválon mutatták be, most pedig Amerikában félbehagyott alkotását szeretné befejezni.…
továbbhír
A friss Filmvilágban interjút olvashatunk Hajdu Szabolccsal és Pohárnok Gergellyel, kiderül, ki volt az olasz tömegfilm egyik legnagyobb hatású…
továbbmagazin
A héten mutatják be a hazai mozik Hajdu Szabolcs Délibábját, amely egy Tar Sándor-novellán alapul. Nem ő volt az első filmkészítő, akit megihletett…
továbbhír
Hajdu Szabolcs legújabb filmjét, a Délibábot november 13-án mutatják be, ennek kapcsán november 8-9-én a budapesti Toldi moziban látható a rendező…
továbbmagazin
Vegyes mérleggel zárult az Oscarszezont belobbantó monstre filmfesztivál Torontóban. Hajdu Szabolcs Délibábja eltűnt a hangzavarban, Budapest…
továbbhír
A torontói filmfesztiválon pénteken mutatják be Hajdu Szabolcs Délibáb című modern westernjét, melyben a Jarmusch-filmekből ismert Isaach De Bankolé…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Filmhu podcast #101: Till Attila
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié