magazin
„Két évvel azelőtt, hogy apám elköltözött volna hazulról, azt mondta anyámnak, hogy iszonyú csúnya vagyok” – hangzik A felnőttek hazug élete, Elena…
továbbmagazin
Egy nyugdíjas győri házaspár nyer a lottón, de ahelyett, hogy kiélvezhetnék a mesebeli vagyont, nem várt problémákkal kell megküzdeniük. Bulvárlapok…
továbbmagazin
Szélestenyerű Fejenagy, a helység kalapácsa abszurd történetét most westernfilmes elemekkel gondolták újra. Jól áll-e Petőfinek a cowboy csizma?…
továbbmagazin
A Zámbó Jimmy életéről és haláláról készült tízrészes sorozat nemcsak ellentmondásos, de szerencsére az is akart lenni. Az RTL Klub saját gyártású…
továbbmagazin
Eddigi legszemélyesebb munkájában Spielberg árnyaltan és érzelemgazdagon dolgozza föl saját szülei emlékét, életműve jellemző motívumait, a válást,…
továbbmagazin
Sokat vártunk rá, de úgy tűnik méltó feldolgozást kapott minden idők egyik legjobb videojátéka: a The Last of Us-sorozat első részének feszültsége…
továbbmagazin
Az Aranybulla állítólag edukációs szándékkal készült. Látva a hat részt, a nevelő célzat leginkább a sorozat elrettentő példáján keresztül…
továbbmagazin
Bizarr fordulatokban gazdag utazás tudatalattiba a Resurrection című pszichothriller, amiben egy egyedülálló anya tigris módjára küzd lányáért, a 22…
továbbmagazin
Pietro és Bruno tizenkét évesen barátkozik össze az olasz Alpok kis falujában, közös történetük pedig legalább annyi belső utazást tartogat, mint…
továbbmagazin
Egy gimnazista lány örökbe adja az újszülött babáját, de jogszerűen hat hete van, hogy meggondolja magát és visszakérje. Szakonyi Noémi Veronika…
továbbFriss
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéJulianne Potter / Álljon meg a nászmenet!