magazin
A 2009-ben megjelent Avatar minden idők legnagyobb filmes kasszasikere lett. Az azonnal beígért folytatások közül az elsőre is 13 hosszú évet…
továbbmagazin
A dél-koreai rendőrség valaha volt legfiatalabb nyomozóját egy halott hegymászóhoz hívják. Az eset elsőre balesetnek, alaposabb vizsgálat után…
továbbmagazin
Az érettségi előtti utolsó nyár, tompa lézengés a melegben, nevetgélés, szerelmek és csalódások. Milán, Dani és Anna számára ez több, mint egy…
továbbmagazin
Del Toro a rá jellemző markáns képi világgal, horrorelemekkel és komorabb hangvétellel ezúttal Pinokkió meséjét álmodja újra és a fából faragott,…
továbbmagazin
Minden idők egyik legsikeresebb magyar sportolójáról, a 101 évesen is köztünk lévő Keleti Ágnesről készített archívokban gazdag portréfilmet Oláh…
továbbmagazin
Az élet fája rendezője legújabb filmjében vissza is tér a gyökereihez, meg nem is: pásztázó kamerája ezúttal egy kicsit lenyugszik, de a rá jellemző…
továbbmagazin
Éjszakai műszak a hullaházban. A valóságban nehéz ennél nyugisabb munkát találni, mert ugyan ki zavarná meg a portást? A filmekben persze ez másként…
továbbmagazin
Carla Simón a spanyol film új tehetsége, akinek Alcarrás című második nagyjátékfilmjével újra sikerült elbűvölnie nem csak a spanyol, de a…
továbbmagazin
Bernáth Szilárd első nagyjátékfilmjében egy fiatal, szegénységben élő birkapásztor próbál meg rapperként kitörni a nyomorúságos borsodi közegből.…
továbbmagazin
Molekuláris gasztronómia, szakácsok, akik nem főznek, hanem innoválnak, exkluzív vacsoraélmény ahol nem enni, hanem ízlelni kell. Ezt ígéri jómódú…
továbbFriss
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié