magazin
Szimulált tüntetések egy szimulált városban — A 60-as évek Amerikájának társadalmi válságára kerestek ellenszert, de ehelyett megszületett a modern,…
továbbmagazin
2008-ban és 2009-ben jobboldali szélsőségesek egy csoportja etnikai alapú sorozatgyilkosságot követett el romák ellen. Fuchs Máté Feldolgozatlanul…
továbbmagazin
A szlovák újságíró, Ján Kuciak és menyasszonya meggyilkolását, a gyilkosságnak a szlovákiai belpolitikát alapjaiban megrengető történetét feldolgozó…
továbbmagazin
Polgár Róbert katolikus pap, aki titokban egy asszonnyal él együtt és gyerekeket nevel. Ugrin Julianna és Vízkelety Márton első közös rendezése…
továbbmagazin
Lukas Dhont történetében a szinte testvéri szeretetben élő Léo és Rémi képzeletének szabad szárnyalását töri meg az iskolakezdés, az önfeledt…
továbbmagazin
A test műalkotás, erről készített műalkotást Nemes Anna. A Beauty of the Beast négy nő formabontó portréján keresztül kutatja, hogy mit ér a test,…
továbbmagazin
Egy fiatal, nemzeti büszkeségtől hajtott német fiú bevonul a német hadseregbe, ám az idealizmusát összezúzzak az I. világháború borzalmai. Először…
továbbmagazin
Az osztrák erotikus irodalom egyik legnépszerűbb, széles körben ismert darabja az Egy kis bécsi kurva emlékezései. Ruth Beckermann a zavarbaejtő…
továbbmagazin
A német rendezőzseni, Werner Herzog a második világháborút 1974-ig folytató Hiroo Onoda történetén keresztül a kitartás és fanatizmus között húzódó…
továbbmagazin
Szilágyi Fanni egy egypetéjű ikerpár néhány napját meséli el kettejük erősen eltérő nézőpontjából, a tőle megszokott törékeny, lírai érzékenységgel…
továbbFriss
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié