Címke: „szakma”

Találatok száma: 1557

magazin

Napoleon feketén-fehéren és triplán

Négyórás filmtörténeti klasszikus, osztott képmezőn, ágyúgolyóként száguldó kamerákkal. Abel Gance főműve, a Napoléon a televízióban.

tovább

magazin

Az ificsapat királya

2002-ben jelentkezett először nagyjátékfilmmel a Csáki László – Bánóczki Tibor szerzőpáros. Az ifjúság megnyugtat, noha az idei legalacsonyabb…

tovább

magazin

Valóságsokk

„Okinak ma meghalt a kislánya, ezért mi felajánlottuk neki, hogy kimehet a Villából”- mondja Kolosi Péter, az RTL Klub programigazgatója, majd…

tovább

magazin

„Amit érzel, azonos veled”

Mészáros Márta legkedvesebb színésznője (Napló-trilógia, A magzat). Az utóbbi években Koltai Róbert Csocsó és Bereményi Géza Hídember c. filmjében…

tovább

magazin

A gyűlöletkeltés ellen 

2002. november 24-én a Magyar Televízió Éjjeli menedék című műsora szakmailag és erkölcsileg elfogadhatatlan módon foglalkozott Kertész Imre…

tovább

magazin

Bűvös Enyedi 

Simon mágusJulie Delarme "A nagy művek egyszerűek, mint a szappanbuborék. Nem megfogni akarom, elkapni a titkát, hanem nézni… Olyan jó, mindenek…

tovább

magazin

„Yolk of Freedom” - Filmzenék 2001-2002

Csáki László és Bánóczky Tibor Az ifjúság megnyugtat és Tolnai Szabolcs Arccal a földnek című filmjének zenéi találhatóak a Pop Iván-os Bujdosó…

tovább

magazin

Közszolgálati tévé - nyitány (op. 9 - 11)

Dramaturg-szemmel figyelek, dramaturgként jegyzetelek: így a magyar királyi telejó körüli hajcihő politikai érdekcsatározásain, hogy legyen-e jobb…

tovább

magazin

A titok, a rejtély a historikumban  

Adott ugyebár a titkosítás mániája. Még szaktörténésznek sem, még a nagy Foucaultnak sem kell lennünk ahhoz, hogy ordas/aljas/ nemes(?) érdeket…

tovább

magazin

Atlantai napló IV.

A magyar mozgókép-oktatás jelentős változások előtt áll, a mozgókép-ismeret szeptember óta önálló tantárgy a középiskolában, amihez rengeteg…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 

Hogy hihet annak, akit a csücsök érdekel, és nem a kifli?

I'm Not There - Bob Dylan életei

Oszd meg! Az összes idézet