magazin
Sas Tamás filmjében egyedül a hősnőt látjuk, rajta kívül csak hangok vannak, arcok nincsenek. Egy-két pillanatra tűnik fel egy fiú a szomszédból,…
továbbmagazin
Korábban szerepelt a Kisváros sorozat néhány epizódjában és Jancsó Miklós Nekem lámpást adott az Úr Pesten című filmjében. A Valami Amerika hozta…
továbbmagazin
Pacskovszky József, az Esti Kornél csodálatos utazásának rendezője az idei filmszemlén két mozival is képviselteti magát. Míg versenybe A boldogság…
továbbmagazin
Szomjas György a 97-es Gengszterfilmje óta nem szerepelt nagyjátékfilmmel a szemlén. Új filmje, a 2002-es Vagabond a táncházak világában játszódik,…
továbbmagazin
Miután Grunwalsky Ferenc a Nekem lámpást adott kezembe az Úr Pesten-ben találkozott Ladányi Andreával, levelet írt neki (tizenhét oldal) a Maratoni…
továbbmagazin
Novák Emil 1999-ben tért haza Ausztráliából, ahova 1986-ban disszidált. Hazatérte után két jelentős magyar nagyjátékfilmben is dolgozott…
továbbmagazin
"A National Geographic-fotóiból összeállított kötetben láttam egy nagyon furcsa színezésű fényképet egy holland halászcsaládról, amin magasság…
továbbmagazin
Nem lehet nem foglalkozni a politikával, mert akkor a politika foglalkozik velünk. Amikor a politika túlnő önmagán, elhatalmasodik az emberek…
továbbmagazin
A magyar származású Kovács László Új Hollywood leghíresebb operatőrei közé tartozik. Denis Hopperrel, Peter Bogdanovich-csal, Robert Altmannal…
továbbmagazin
András Ferenc főiskolásként a BBS-ben készített filmeket. Később a Dialóg Filmstúdió igazgatója lett, jelenleg a Duna Televízió…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié