magazin
2004 tavaszán a következő sokkoló hírek jelentek meg egyes magyarországi hírlapokban: „Erdők pusztulhatnak ki a gyapjaspille miatt a…
továbbmagazin
Egy megtervezett sorozat második tagja a film, amely sorozatnak az a célja, hogy olyan idős művészeket örökítsünk meg az utókor számára, akik…
továbbmagazin
Mit is akart egy katolikus pap, egy földönfutóvá vált földbirtokos, egy román ügyvéd és néhány székely tanár Bukarestben '56…
továbbmagazin
Jávori Ferenc szülővárosában, Munkácson ismerte meg a zsidó kultúrát, és egy sokoldalúan játszó cigány muzsikus, Galambosi Gyula segítségével…
továbbmagazin
Ez a film egy sorozat része, amelyet közel tíz éve, „Visszacsatolások” címmel kezdtünk forgatni. Ennek a résznek a szereplői olyan, ma több…
továbbmagazin
Sorozatunk második része Patrikról szól. Az immunhiánnyal született kisbaba a kinti világot nem ismerhette meg – gyakorlatilag a Szent László…
továbbmagazin
Anna Margit azt a képet őrizte -élete végéig- férjéről: hogy az egyszerűen belépett ebbe az átláthatatlan ködbe, s elindult valamerre. Talán még…
továbbmagazin
Volt egyszer egy asszony Kiskunhalason (szociális munkás, országgyűlési képviselő 1985-1990), aki elhatározta, hogy szegényeknek, - három- és…
továbbmagazin
A 70-es években, az első táncdalfesztivál után, egy fiatal magyar zenész nyugatra indul szerencsét próbálni. A vasfüggönyön túl azonban csupán…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié