magazin
1944 decemberében a magyarországi német parancsnokság úgy döntött, hogy még mielőtt az orosz csapatok teljesen körülzárnák Budapestet, a…
továbbmagazin
Hogyan lehetséges az, hogy huszonöt ember tíz évvel a boszniai háború után nem tud visszatérni hazájába? Kinek kellene lépni az ügyükben, hogy…
továbbmagazin
Ata Kandó magyar származású 92 éves világhírű fotóművész. A matematikus Beke Manó unokája, Görög Imre és Beke Margit műfordítók lánya a polgári…
továbbmagazin
Asszonyok összezárva, távol otthonuktól, reggeltől estig a varrógép előtt. Havonta-kéthavonta hazatérő asszonyok, amint éppen megpróbálják…
továbbmagazin
A portréfilm elviszi nézőjét a Szemadám György életében meghatározó jelentőséggel bíró helyszínekre: az állatkertbe, a GYIK-Műhelybe, a…
továbbmagazin
2004 őszén egyedülálló hajléktalanság-kezelő program indult Magyarországon. Hajléktalan családok egy kiválasztott kis csoportja Tarnabodon,…
továbbmagazin
A spanyol polgárháború évtizedekig olyasmi volt számomra, mint egy fekete-fehér Robert Capa fotó. Mindegyre csak a kegyetlen Franco és a…
továbbmagazin
A „termékeny határral bíró” egykoron virágzó faluban, a Vas vármegyei Dukán ma csupán öt családban foglalkoznak mezőgazdasággal. A 150…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéJoe Warr / Anyátlanok